Dzielimy się tym co mamy najlepsze! Familijna z Doliny Baryczy już w Poznaniu!


Familijna to znana piekarnia i cukiernia z Dolnego Śląska, a dokładnie ze wsi o nazwie Kuźnica Czeszycka, znajdującej się w centrum Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy, która słynie z bogatych łowisk hodowlanych oraz z nieskazitelnie czystego naturalnego piękna. W tym malowniczym miejscu, 30 lat temu narodził się pomysł stworzenia lokalnej, rodzinnej firmy – Piekarni Familijnej. Dziś to prężna marka wyrobów piekarniczych, cukierniczych i gastronomicznych, które codziennie goszczą na stołach tysięcy konsumentów w ponad jednej trzeciej kraju. Familijna z odwagą rozwija swoją działalność na nowe rynki, gdzie pragnie dzielić się, tym co ma najlepsze.


A to, co wyróżnia wyroby Familijnej to przede wszystkim naturalny zakwas: pszenny oraz żytni. Przygotowywane są one od podstaw we własnej kwasowni, a do ich produkcji wykorzystywana jest tylko woda i mąka. Ziarna, które znajdują się w pieczywie są staranie selekcjonowane, w oparciu o naturalne składniki, najwyższą jakość oraz wysoką zawartość błonnika pokarmowego.
Familijna może się pochwalić rozbudowaną ofertą, w której znaleźć można pieczywo pszenne, mieszane oraz żytnie 100%. Największym powodem do dumy Familijnej jest tradycyjny chleb wiejski na zakwasie żytnim, wypiekany według własnej receptury, opartej na staropolskich tradycjach piekarniczych. Dzięki temu, że uformowane ciasto dojrzewa w wiklinowych koszach posypanych mąką żytnią, chleb ma niepowtarzany smak, a swoją długą świeżość zawdzięcza dodatkowi płatków ziemniaczanych. Każdy bochenek Wiejskiego to ręczna praca wykwalifikowanych piekarzy, którzy dekorują je ręcznie charakterystycznym dla Familijnej nacięciem w kształt kłosa.
Pieczywo z Doliny Baryczy, czy ma to znaczenie? Ależ ma! Lokalizacja firmy miała i ma ogromne znaczenie dla misji firmy. Dla potwierdzenia przynależności do regionu oraz chęci wspierania lokalnej przedsiębiorczości, w roku 2017 Familijna przystąpiła do certyfikacji „Dolina Baryczy Poleca”. Jest to lokalne odznaczenie produktów lub usług najwyższej jakości, sprzyjających zrównoważonemu rozwojowi regionu, w oparciu o potencjał lokalnej przedsiębiorczości, tradycji i dziedzictwa kulturowego oraz wytwarzanych w zgodzie z naturą i poszanowaniem środowiska na terenie Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. Certyfikatem „Dolina Baryczy Poleca” odznaczono w sezonach 2018, 2019, 2020, 2021 Familijne chleby z mąki żytniej 100%.
Pracownicy Familijnej kierują się zasadą, że pieczenie chleba to nie tylko praca, ale przede wszystkim powołanie. Zaangażowanie i dbałość o najmniejsze szczegóły przekładają się na najwyższą jakość produktów. Familijna nie spoczywa jednak na laurach i stale rozwija markę poprzez nowe produkty oraz sieć dystrybucji. Dzisiaj jest już bliżej Ciebie! Odwiedź swój ulubiony sklep i zapytaj o Familijną lub odszukaj nas w wybranych sklepach Carrefour w Poznaniu.

Czytaj także:

Chleb do zadań specjalnych!

1 komentarz

  1. Kasia pisze:

    Pieczywo wyborne, duży wybór.

Dodaj komentarz