Dzieci nadal czekają na swój bezpieczny dom


W najbliższy wtorek, 30 maja, w całej Polsce obchodzony będzie Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, który ma przede wszystkim zwrócić uwagę społeczeństwa na los osamotnionych dzieci.

Tydzień Rodzicielstwa Zastępczego

Małoletni trafiają do rodzin zastępczych z różnych powodów. Brakuje im odpowiedniej opieki, wsparcia czy poczucia bezpieczeństwa. Kandydaci na rodziny zastępcze są ciągle potrzebni, bowiem nadal wielu najmłodszych czeka na bezpieczny dom. W pieczy zastępczej przebywają do czasu uregulowania ich sytuacji prawnej. Dlatego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu, które od przyszłego tygodnia rozpoczyna kampanie informacyjną, nieustannie poszukuje osób, które chciałyby nieść pomoc małoletnim.

Aktualnie w powiecie poznańskim funkcjonują 334 rodziny zastępcze, w których przebywa łącznie 462 dzieci. Z kolei w 3 pogotowiach rodzinnych obecnie przebywa 17 małoletnich oczekujących na uregulowanie ich sytuacji prawnej.

Na nowy dom oczekuje 39 dzieci i liczba ta stale niestety rośnie.

W ramach kampanii informacyjnej Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu planuje w terminie od 29 maja do 2 czerwca obchody Tygodnia Rodzicielstwa Zastępczego. Pracownicy PCPR w Poznaniu odwiedzą wszystkie gminy powiatu poznańskiego, by promować pieczę zastępczą. Spotkania będą doskonałą okazją, by dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców, udzielić fachowych informacji, a wreszcie zachęcić do tej formy opieki nad dziećmi.

Harmonogram wizyt w gminach:

  • 29 maja 2023 Czerwonak, Murowana Goślina, Suchy Las,
  • 30 maja 2023 Kleszczewo, Kostrzyn, Pobiedziska, Swarzędz
  • 31 maja 2023 Kórnik, Mosina, Puszczykowo, Luboń,
  • 1 czerwca 2023 Stęszew, Dopiewo, Komorniki,
  • 2 czerwca 2023 Buk, Tarnowo Podgórne, Rokietnica.
Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz