Dotacje na gromadzenie deszczówki


Miasto Poznań także w tym roku dofinansuje działania związane z małą retencją. O wsparcie będą mogli starać się mieszkańcy, chcący ponownie wykorzystywać deszczówkę. Nabór do kolejnej edycji programu dotacyjnego rozpocznie się już 28 marca i potrwa do 27 kwietnia.

deszczówka
Każdy może przyczynić się do oszczędności zasobów wodnych na własnej posesji. Miasto już po raz trzeci chce zachęcić poznaniaków do takich działań. Mieszkańcy, przedsiębiorcy, a także wspólnoty, spółdzielnie oraz społeczne inicjatywy mieszkaniowe, mogą liczyć na dotacje na wykonanie systemów deszczowych do zatrzymywania i wykorzystywania wód opadowych.

– To inicjatywa niezbędna w obliczu pogłębiających się zmian klimatycznych i ich wpływu na stan zasobów wodnych stolicy Wielkopolski. W małej retencji chodzi o to, by woda „nie uciekała” – czyli aby zamiast spływać do kanalizacji deszczowej i Warty, zostawała w miejscu, w którym spadła i była na powrót wykorzystana, np. do podlewania przydomowych ogródków – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Dotacja może pokryć do 80 proc. kosztów. Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą liczyć na pomoc w wysokości do 50 tys. zł, pozostali – do 6 tys. zł.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz