Dom dwurodzinny – dobry pomysł na ekonomiczną budowę! Poznaj te projekty


Planując budowę, można wybierać gotowe projekty domów spośród bardzo bogatej i różnorodnej oferty na rynku. A możliwości jest wiele!

Dom w michałkach 2 (GR2)

Inwestorzy, dla których ważne jest bliskie sąsiedztwo rodziny czy przyjaciół, a także możliwość ekonomicznej realizacji, mogą zdecydować się na projekt domu dwurodzinnego. Sprawdź, czym się charakteryzują się domy dwurodzinne i jak może wyglądać taki budynek. Poznaj projekty domów ARCHON+ i zainspiruj się, realizując marzenia o własnej przestrzeni.

 Dom dwurodzinny – idealny wybór dla Inwestorów, planujących ekonomiczną budowę, ale nie tylko

 Budowa domu to duże przedsięwzięcie, które wymaga odpowiedniego budżetu. Projekty domów dwurodzinnych (jednorodzinnych dwulokalowych) przy założeniu wspólnej realizacji z rodziną lub przyjaciółmi, mogą okazać się idealnym wyborem. Umożliwiają wybudowanie wymarzonej przestrzeni w odpowiednio mniejszej kwocie. Zaoszczędzić można nie tylko na kosztach samej realizacji, ale także na kosztach zakupu działki. Dom dwurodzinny oferuje rozwiązania, zapewniające każdej z rodzin komfortowe warunki użytkowania, z zachowaniem odrębności i prywatności. Jednorodzinny dom dwulokalowy to budynek, w którym mieszczą się dwa niezależne mieszkania, najczęściej zaprojektowane jako układy symetrycznego odbicia względem wspólnej ściany konstrukcyjnej, z uwzględnieniem wszystkich rozwiązań, zapewniających mieszkańcom wygodę i prywatność. W domu dwurodzinnym mieszkania mogą być także wydzielone zgodnie z podziałem na kondygnacje, wówczas jeden lokal wypełnia przestrzeń parteru, a drugi mieści się na poddaszu lub na piętrze. Dom dwurodzinny można zrealizować, jako budynek wolno stojący, a także w zabudowie bliźniaczej bądź szeregowej. Tego typu inwestycja deweloperska może powstać na terenie przeznaczonym pod zabudowę jednorodzinną.

Zobacz inspirujące projekty domów dwurodzinnych ARCHON+

Dom w modrakach (R2)

„Dom w modrakach (R2)” to projekt nowoczesnego budynku dwurodzinnego o prostej bryle z dachem dwuspadowym. Kompozycja elewacji stanowi połączenie tynków o stonowanej kolorystyce z naturalną, drewnianą okładziną, co zapewnia elegancki i ponadczasowy wygląd domu. Do każdego lokalu prowadzi indywidualne wejście główne. Strefy wejściowe zostały od siebie wyraźnie odseparowane, przewidziano też funkcjonalne, płaskie zadaszenie. Przestrzeń dzienna w każdym lokalu mieści się na parterze i obejmuje ustawny salon z bezpośrednim wyjściem na taras, jadalnię zlokalizowaną przy oknie z widokiem na ogród oraz funkcjonalną, naturalnie doświetloną kuchnię, w której można zaaranżować pojemną i wygodną w użytkowaniu zabudowę. Kominek dodaje wnętrzu przytulnego klimatu. Program funkcji parteru uzupełnia kotłownia gazowa, przystosowana do aranżacji pralni oraz toalety. Strefa nocna na poddaszu obejmuje w każdym lokalu trzy pokoje – dwa mniejsze dla dzieci i dużą sypialnię dla rodziców. Łazienka z prysznicem i wanną uzupełnia program użytkowy poddasza. Wysoka ścianka kolankowa zapewnia swobodną aranżację pomieszczeń.

Dom_w_borowkach_R2N

„Dom w borówkach (R2N)” to dwurodzinny budynek (jednorodzinny dwulokalowy) z poddaszem użytkowym od Pracowni ARCHON+, którego styl podkreśla sposób wykończenia elewacji. Jasny tynk połączono ze strukturą betonu oraz naturalną, drewnianą okładziną. Dopełnieniem kompozycji są szklane balustrady portfenetrów. Parter każdego lokalu to pięknie doświetlona strefa dzienna. Z salonu można wyjść bezpośrednio na taras, który uzupełnia przestrzeń wypoczynkową. Nad tarasami przewidziano drewniane pergole, które chronią przed zbyt intensywnym słońcem, ale także mogą stanowić podporę dla roślin pnących. Jadalnia w strefie dziennej zlokalizowana jest przy dużym oknie. W kuchni w kształcie litery U przewidziano odpowiednią ilość blatów do wygodnej pracy oraz miejsce na wysoką zabudowę. Na parterze znajduje się także toaleta oraz kotłownia z możliwością organizacji pralni. Na poddaszu w każdym mieszkaniu mieści się zaciszna strefa nocna, składająca się z dwóch sypialni, w tym jednej przystosowanej do użytkowania przez rodzeństwo oraz łazienka z prysznicem i wanną narożną.

Dom_pod_milorzebem_19_GR2

„Dom pod miłorzębem 19 (GR2)”  to dom dwurodzinny z poddaszem użytkowym i garażami. Wejścia główne prowadzące do lokali zaprojektowano w funkcjonalnych podcieniach, które zaakcentowano drewnianą okładziną. Uwagę zwracają zaprojektowane na poddaszu lukarny, które zapewniają większą przestronność pomieszczeń, a wysokie okna umożliwiają ich doskonałe doświetlenie. Strefa dzienna każdego mieszkania posiada połączenie z tarasem. Salon z kominkiem sąsiaduje z jadalnią, z której płynnie przechodzi do wygodnej kuchni. Obszerny blat roboczy w kuchni ułatwia organizację pracy, a zaprojektowane w holu pojemne szafy utrzymanie porządku. Program funkcjonalny parteru uzupełnia łazienka, a wiatrołap oddziela część mieszkalną od garażu. Na poddaszu każdego z lokali znajdują się aż cztery sypialnie oraz łazienka.

Pełne informacje o projektach oraz inne interesujące propozycje dostępne są na www.archon.pl.

 

 

 

 

Dodaj komentarz