Dokumentalne obrazy w zamkowymi nagrodami


Dyskusyjny Klub Filmowy „Klatka” zaprasza na kolejne spotkanie z filmami nagrodzonymi Złotymi Zamkami podczas ostatnich czterech edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA.

wycieczka

We środę, 22 ieronia o godz. 19 w Sali Audiowizualnej CK Zamek będzie można obejrzeć obraz pt. „Wycieczka” Bartosza Kruhlika (Złoty Zamek 2010). 13-letnia Asia wyrusza na kolejną wycieczkę ze swoim dziadkiem. Dziadek uczy ją jazdy na skuterze, pokazuje uroki przyrody. Ma jej też coś do powiedzenia…
Tydzień później, 29 sierpnia wyświetlony zostanie film „Kiedyś będziemy szczęśliwi” Pawła Wysoczańskiego (Złoty Zamek 2011)

Historia Daniela – młodego chłopaka ze świętochłowickich Lipin, który marzy o nakręceniu własnego filmu. Krąży więc po okolicy z wyposażoną w kamerę komórką, nagrywa sąsiadów, urządza oficjalny casting do swojej produkcji. W domu czeka na niego babcia – kochająca, oddana, ale też potrafiąca przywołać wnuka do porządku. W filmie wątek indywidualnego dążenia do samorealizacji splata się z historią o rodzinnym przywiązaniu. Tło stanowi portret Lipin – nie tak przygnębiających, jak z początku mogłoby się wydawać.

Wstęp wolny.

Dodaj komentarz