Dobry design i ekologiczne rozwiązania na Osiedlu Księżnej Dąbrówki


Oglądane z lotu ptaka Osiedle Księżnej Dąbrówki wygląda przyjaźnie i dzięki urozmaiconej architekturze nie nuży powtarzalną zabudową. Nickel Development rozbudowuje od ponad 20 lat, sukcesywnie projektując kolejne etapy, do tworzenia których zaprasza zdolnych architektów z renomowanych pracowni architektonicznych. W taki właśnie sposób powstają mieszkania i domy o zróżnicowanych powierzchniach, z dodatkowymi przestrzeniami w postaci tarasów, ogrodów, balkonów i loggii. Na osiedlu mieszka się wygodnie, dzięki m.in. utwardzonym drogom, chodnikom i oświetleniu. Do Poznania z Dąbrówki można dojechać samochodem, trasą S1, transportem publicznym lub pociągiem, który odjeżdża ze stacji Palędzie, ledwie kilkaset metrów od osiedla. Zamieszkałe przez ponad 800 – nierzadko wielopokoleniowych, rodzin osiedle stanowi dowód, że życie na przedmieściach ma swój smak i przynosi wiele korzyści.

Etap Skarbcowa to aż trzy typy zabudowy

Pracując nad projektem tego etapu wzięto pod uwagę opinie i oczekiwania mieszkańców wcześniejszych etapów Osiedla Księżnej Dąbrówki. Dlatego w ofercie pojawiły się aż trzy typy zabudowy, aby zapewnić zainteresowanym maksymalnie szeroki wybór. Wspólnym jednak mianownikiem dla wszystkich rodzajów mieszkań i domów będą dodatkowe przestrzenie w postaci ogrodów, tarasów, balkonów czy loggii. Etap ten będzie charakteryzować spójna, współczesna architektura, nawiązująca detalami do wcześniejszych zabudowań Osiedla Księżnej Dąbrówki. Szklane balustrady, ramy okienne w kolorze antracytowym i jasne elewacje, przełamane elementami w barwach szarego wiązu stanowić będą rozpoznawalny motyw osiedla.

Skarbcowa oferuje 96 mieszkań i domów: 38 mieszkań dwupoziomowych w domach dwulokalowych, 3- i 4-pokojowych o powierzchniach od 67 do 90 m kw, z tarasami i ogródkami, 24 mieszkania w dwóch budynkach wielorodzinnych o charakterze willi miejskich, 2- i 3-pokojowe o powierzchniach od 45 do 66 m kw, z ogródkami lub balkonami oraz 34 domy w zabudowie szeregowej, 4-pokojowe o powierzchni 98 m kw, z ogródkami, tarasami i loggiami.

Ciekawym, innowacyjnym konceptem w przypadku zabudowy szeregowej będzie możliwość przeprojektowania parteru i wydzielenia pomieszczenia z bezpośrednim wejściem i ogromną szklaną witryną z widokiem na ulicę Skarbcową – idealnego na gabinet, biuro czy atelier.

Ekologiczne rozwiązania

Wszystkie budynki na osiedlu zostaną wyposażone w pompy ciepła powietrze-woda. Jest to obecnie najbardziej popularny system do ogrzewania i wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Pompa pobiera energię słoneczną z powietrza atmosferycznego, a następnie przekazuje ją do instalacji grzewczej.

W domach szeregowych i dwulokalowych dodatkowo zaprojektowano instalację ogrzewania podłogowego, a jednostka wewnętrzna pompy ciepła umieszczona będzie ergonomicznie w zabudowie szafy w przedpokojach, zewnętrzna natomiast instalowana będzie na dachach. Tam będzie również możliwość zamontowania instalacji fotowoltaicznej, które razem mogą przełożyć się na znaczące oszczędności. W budynkach wielorodzinnych dodatkowo w ramach udogodnień, znajdą się rozwiązania typu smart home, wspierające m.in. optymalne zarządzanie zużyciem mediów. W obszarze rozwiązań ekologicznych Nickel Development wykracza poza sferę technologiczną i zachęca również do bardziej przyjaznego środowisku stylu życia. Dlatego obok każdego z budynków na tym etapie osiedla pojawią się wiaty rowerowe.

Prywatna strefa relaksu

Mieszkanie na nowoczesnym osiedlu, z dobrą infrastrukturą i wygodnym dojazdem do Poznania jest bardzo ważne. Najistotniejsze jest jednak dobre samopoczucie we własnym domu. Dzisiaj – gdy przykładamy coraz większą wagę do naszego dobrostanu, starannie zaprojektowana przestrzeń do życia nabiera szczególnego znaczenia. Aby zapewnić w swoim domu wygodę, warto urządzić go w przemyślany sposób. Aby ten cel osiągnąć można zamówić dodatkową usługę wykończenia pod klucz. YouNick Design to system kompleksowej opieki, która obejmuje przygotowanie projektu, wykończenie i wyposażenie wszystkich pomieszczeń oraz staranne posprzątanie po remoncie. Architektki oferują trzy pakiety wykończeń, w cenach od 1100 zł za ma kw. mieszkania.

Wystarczy kupić

Ceny lokali przy większych metrażach zaczynają się już od 7,5 tys. zł/m kw, a najtańsze mieszkania są do kupienia od 367 tys. zł, takie znajdziemy w domach wielorodzinnych.

Budowa etapu Skarbcowa jest na zaawansowanym etapie, prace postępują zgodnie z harmonogramem, a zakończenie jest planowane na czwarty kwartał 2023 r.

Nickel Development

Salon Sprzedaży:

Piątkowska 110, Poznań

T_506 175 176

sprzedaz@nickel.com.pl

https://dabrowki.com/

https://www.facebook.com/osiedleksieznejdabrowki

 

Dodaj komentarz