Do końca maja można składać wnioski na nowe mieszkania na Strzeszynie


Tylko do końca maja trwa nabór do drugiego etapu programu mieszkaniowego „POZnań – i zamieszkaj”. W jego ramach na Strzeszynie powstają 353 lokale wykończone pod klucz. Dodatkowo najemcy będą mieli możliwość skorzystania z dopłaty do czynszu, co pozwoli obniżyć koszty utrzymania mieszkania.

Do końca maja można składać wnioski na nowe mieszkania na Strzeszynie

Oferta skierowana jest do poznańskich rodzin i osób, które myślą o poprawie warunków lokalowych. Udział w programie mogą wziąć również ci, którzy nie mieszkają w Poznaniu, lecz planują związać ze stolicą Wielkopolski swoją przyszłość.

„POZnań – i zamieszkaj” stanowi alternatywną, tańszą i stabilniejszą formę najmu w stosunku do ofert rynku komercyjnego. Umowa może być podpisana na czas nieokreślony. W ramach programu istnieje również możliwość uzyskania dopłat do czynszu oraz dodatków mieszkaniowych.

Drugi etap programu jest realizowany w rejonie ulic Zawackiej i Cegłowskiej. Powstaje tam 9 budynków z 353 lokalami wykończonymi w standardzie pod klucz. Bloki będą wyposażone w windy, wózkarnie, podziemną halę garażową oraz naziemne miejsca parkingowe. Dodatkowo na parterze znajdą się lokale usługowe. W ramach infrastruktury zewnętrznej powstaną plac zabaw, ławki oraz zieleń. Prace budowlane trwają, a ich zakończenie planowane jest na IV kwartał 2025 r.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz