Derby Wielkopolski: ebebe PSŻ Poznań zmierzy się w Ostrowie z Argedem Malesą


4 maja o godzinie 20:30 drużyna podopiecznych Tomasza Bajerskiego rozegra swoje pierwsze w tym sezonie spotkanie wyjazdowe. Ich przeciwnik – Arged Malesa Ostrów – wystąpił w trzech meczach, wygrywając dwa z nich. Jedyną porażkę odnieśli w pierwszym spotkaniu sezonu przeciwko Wybrzeżu Gdańsk, przegrywając wówczas (46:41). W kolejnych dwóch meczach pokonali ROW Rybnik (45:44) oraz Trans MF Landshut Devils (52:38).

Aleksandr Łoktajew

Menedżerowie obu zespołów awizowali na czwartkowe derby optymalne składy, pozostawiając sobie miejsce na potencjalne zmiany. Mariusz Staszewski, trener miejscowej drużyny, postawił pod numerem 9 na świetnie spisującego się Oliviera Berntzona, jego doparowym będzie wracający po kontuzji Tobiasz Musielak. Po przerwie w startach wraca również Szwed – Victor Palovaara, który znajduje pod numerem 11. W składzie seniorskim znajdują się również Duńczyk Matias Nielsen oraz Polak Grzegorz Walasek. Para juniorska pozostała bez zmian względem poprzedniego meczu, więc pod numerami 14 i 15 zobaczymy Jakuba Pocztę oraz Jakuba Krawczyka.

Trener Tomasz Bajerski asygnował pod numerem pierwszym Kevina Fajfera, który pojedzie w parze z Jakubem Martyniakiem. Kolejnym Polakiem w drużynie jest Adrian Gała, który 26 kwietnia awansował do IMP Challenge. Parę seniorów zagranicznych otwiera Antonio Lindbaeck, który również może pochwalić się ostatnimi sukcesami indywidualnymi, a dokładniej zwycięstwem eliminacji do SEC Challenge w Daugavpils. Aleksandr Łoktajew pojawił się w składzie pod numerem 4. Trener Tomasz Bajerski pozostawił skład juniorski bez zmian. Pod numerem 8 pozostało puste miejsce, które może zostać uzupełnione przez zawodnika U23.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz