Derby Poznania dla siatkarek SKF Politechnika

Zwycięstwem SKF Politechnika Poznańska nad Energetykiem Poznań 3:2 zakończyły się derby stolicy Wielkopolski w półfinale fazy play-off II ligi siatkówki kobiet. – Mecz był bardzo ciężki i każdy mógł tego dnia wygrać, tym razem to jednak my schodzimy z tarczą. Bardzo ciekawie zapowiada się spotkanie rewanżowe – mówi trener SKF Politechnika Poznańska, Przemysław Wodzień.

SKF Politechnika Poznańska niespodziewanie rozpoczął spotkanie z Energetykiem Poznań drugą szóstką co poważnie zaskoczyło kibiców obu zespołów. Fakt ten szybko wykorzystały siatkarki Energetyka, które z łatwością przejęły inicjatywę, a pojawienie się w końcówce seta czołowych siatkarek SKF PP i tak nie odebrał im wygranej 25:14.

W drugim secie trener Przemysław Wodzień wystawił już najbardziej doświadczone siatkarki, które podniosły wysoko poprzeczkę i dzięki dobrej końcówce pokonały Energetyka 25:23. Jeszcze więcej emocji dostarczyła kolejna odsłona, w które toczyła się zacięta rywalizacja o każdy punkt. SKF Politechnika na ostatniej prostej prowadził 24:22, ale od tego momentu punkty zdobywały rywalki i wygrały 26:24.

Czwarty set szybko padł łupem SKF PP i o wyniku spotkania zadecydował tie-break. -Decydująca odsłona to znakomity początek w naszym wykonaniu i prowadzenie 8:3. Taki rezultat ustawił przebieg seta i spokojnie doholowaliśmy do wyniku 15:9 – mówi Michał Sułkowski ze sztabu SKF Politechnika Poznańska.

Spotkanie rewanżowe półfinału fazy play-off pomiędzy SKF Politechnika Poznańska a Energetykiem Poznań odbędzie się w sobotę, 18 marca o godz. 18:00 w hali przy ul. Grunwaldzkiej 1 w Poznaniu. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

– Bardzo cieszę się z wygranej w pierwszym spotkaniu z Energetykiem. Dziewczyny sprawiły sobie i kibicom wspaniałą niespodziankę. Mecz był bardzo ciężki i każdy mógł tego dnia wygrać, tym razem to jednak my schodzimy z tarczą. Bardzo ciekawie zapowiada się sobota, 18 marca kiedy wszystko się rozstrzygnie się – mówił po spotkaniu trener SKF Politechnika Poznańska, Przemysław Wodzień.

SKF Politechnika Poznańska – KS Energetyk Poznań 3:2 (14:25, 25:22, 24:26, 25:16, 15:9)

SKF PP: Turek, Halczak, Gudowicz, Gapik, Koziorowska, Nowicka, Przybylska (libero) oraz Szczurek (libero), Pierzchała, Pachurka, Binczycka, Kohut, Radzewicz.

Przypomnijmy, że klub SKF Politechnika Poznańska wspierany jest finansowo przez Wydział Sportu Miasta Poznania. Patronem medialnym jest dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.