Derby powiatu dla SKF Politechnika Poznańska


Rozegrane awansem derby powiatu poznańskiego w II lidze siatkówki kobiet pomiędzy SKF Politechnika Poznańska a KS Murowana Goślina zakończyło się zwycięstwem poznanianek. – Goślinianki postawiły wysoko poprzeczkę, a szczególnie w dwóch ostatnich setach napsuł nam sporo krwi – mówił po spotkaniu trener SKF Politechnika Poznańska, Przemysław Wodzień.

SKF Politechnika Poznańska - sierpień 2016
Poznanianki do spotkania z lokalnym rywalem przystąpiły niesione serią trzech z rzędu wygranych i dopingiem kibiców. W pierwszym secie podopieczne Przemysława Wodzienia zdominowały rywalki i spokojnie wygrały 25:19. Kolejna odsłona również szybko padła łupem SKF Politechniki Poznańskiej i wydawało się, że spotkanie zakończy się w trzecim secie.

Jednak tym razem inicjatywę przejęły goślinianki, które wykorzystały każdy błąd poznanianek. Siatkarki SKF Politechnika Poznańska w tej części spotkania przede wszystkim miały poważne problemy z odbiorem i przegrały 19:25. Zwycięstwo dodało skrzydeł rywalką, które starały się doprowadzić do tie-breaka i w połowie seta prowadziły 14:10. Czas wzięty przez trenera Wodzienia i bardzo dobra gra Majki Nowickiej dobrze wpłynęły na zespół, gdyż na tablicy wyników szybko pojawił się remis 16:16. A po kolejnych akcjach było już 18:16 dla poznanianek, które ostatecznie wygrały seta 25:18 i cały mecz 3:1.

– To nie był ładny i piękny mecz w naszym wykonaniu, ale chwała dziewczynom za to, że mimo problemów oraz błędów potrafiły się zebrać i wygrać. To czwarte zwycięstwo z rzędu, ale nie było łatwo. Zespół z Murowanej Gośliny postawiły wysoko poprzeczkę, a szczególnie w dwóch ostatnich setach napsuł nam sporo krwi – mówił po spotkaniu trener SKF Politechnika Poznańska, Przemysław Wodzień. Kolejne spotkanie w II lidze siatkówki poznanianki rozegrają 19 listopada na wyjeździe, a rywalem będzie UKŻPS COCCODRILLO Kościan.

SKF Politechnika Poznańska – KS Murowana Goślina 3:1 (25:19, 25:20, 19:25, 25:18)

SKF PP: Pierzchała (kapitan), Kohut, Gudowicz, Nowicka, Pachurka, Bińczycka, Przybylska (libero) oraz Radzewicz, Kwiatek, Koziorowska.

Przypomnijmy, że klub SKF Politechnika Poznańska wspierany jest finansowo przez Wydział Sportu Miasta Poznania. Patronem medialnym jest dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Dodaj komentarz