Debata o roli biznesu w rozwoju regionu (ZDJĘCIA)


„Praca organiczna a przedsiębiorstwa i samorządy” – to temat debaty publicznej zorganizowanej dzisiaj przez Unię Wielkopolan oraz Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM na kampusie Morasko. – Wartości, które przyświecały organicznikom, są nadal aktualne, okazuje się, że mogą być dziś doskonałym wzorcem – mówił podczas spotkania marszałek Marek Woźniak.

Debata o roli biznesu w rozwoju regionu

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele samorządów, świata nauki oraz regionalni przedsiębiorcy – wśród nich, poza marszałkiem, znaleźli się m.in.: Agata Sobczyk, wojewoda wielkopolska i wielkopolscy samorządowcy: Adam Trybusz, prezes zarządu Andersia Property oraz Agnieszka Konrad, reprezentująca Instytut Chemii Bioorganicznej PAN. Paneliści, na podstawie własnych doświadczeń, opowiedzieli o tym, jaka jest rola biznesu w rozwoju regionu. Podczas dwóch paneli poruszone zostały też kwestie etyki korporacji, spełnianych przez nie założeń społecznych, wspierania edukacji oraz administracji publicznych.

Do wartości, którymi kierowali się organicznicy, a które dziś okazują się być aktualne również w relacji samorządu z przedsiębiorcami, nawiązał Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego:

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz