Daylon Claasen nowym zawodnikiem Lecha


Kolejnym nowym nabytkiem Lecha Poznań podczas letniego okienka transferowego został Daylon Claasen. 23-letni reprezentant RPA podpisał z Lechem roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne dwa lata. W Lechu będzie grał z numerem 22.

Lech - Claasen

Claasen urodził się 28 stycznia 1990 roku. Karierę rozpoczynał w Ajaxie Kapsztad, filialnym klubie Ajaxu Amsterdam. Do holenderskiego giganta trafił w lipcu 2008 roku. Spędził dwa lata w drugim zespole, a w sierpniu 2010 roku przeniósł się do belgijskiego Lierse SK. Tam w ciągu 3 lat rozegrał 78 meczów i strzelił w nich 9 goli. W minionym sezonie zmagał się z kontuzją kolana i wystąpił tylko w 7 spotkaniach. W kwietniu tego roku rozwiązał kontrakt z belgijskim klubem i został wolnym zawodnikiem.

Przebywał na testach w Evertonie, ale po tym jak David Moyes został menadżerem Manchesteru United temat transferu na Goodison Park upadł. Następnie Claasen próbował swoich sił w Blackpool i Hull City, ale tym razem na drodze do podpisania kontraktu stanęły względy proceduralne, a konkretnie kłopoty z otrzymaniem pozwolenia na pracę.

Claasen najlepiej czuje się na pozycji środkowego ofensywnego pomocnika, ale może również grać na skrzydle i na pozycji defensywnego pomocnika. Stylem gry przypomina Stevena Pienaara. Na swoim koncie ma 7 występów w narodowym zespole RPA.

– Stadion w Poznaniu już widziałem i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, przede wszystkim jest dobrze wyposażony.  Sporo słyszałem o kibicach Kolejorza i fajnie byłoby poczuć znakomitą atmosferę, jaką robią podczas meczów. Chciałbym stać się częścią Lecha. Wejść możliwie jak najszybciej do szatni, zgrać się z drużyną i pomóc jej w osiąganiu zakładanych na ten sezon celów – mówi Daylon Claasen.

Fot:  Lech Poznań/lechpoznan.pl/Adam Ciereszko.

Dodaj komentarz