Damy dworu i cesarz Wilhelm II zapraszają na wycieczkę


 Gdzie można spotkać króla z damami dworu i cesarza Wilhelma II? W Poznaniu na Trakcie Cesarsko-Królewskim. Nie tylko można się z nimi spotkać w sobotę i w niedzielę, ale też dowiedzieć się wielu ciekawostek i poznać zakamarki miasta.

 

W sobotę o godz. 18 odbędzie się Raut u króla. Spotkanie z przewodnikiem – królem i damą dworu – przed ratuszem na Starym Rynku.W sobotni wieczór na poznańskim rynku król wydaje raut. Można przyjść i przekonać się, jak to dawniej bywało. Rozpoczyna się on otwartą audiencją na schodach ratusza. Później król zaprasza na spacer po Starym Mieście szlakiem władców związanych z Poznaniem. Wycieczce – prawdziwemu pochodowi królewskiemu – towarzyszy dworska muzyka w wykonaniu damy wprost z Akademii Muzycznej.

Natomiast, w niedzielę o godz. 14 rozpoczną się Dworskie intrygi, których bohaterem będzie cesarz Wilhelm II w czasie swojego pobytu w Poznaniu. Spotkanie z damą dworu przed wejściem do kościoła Najświętszego Zbawiciela, ul. Fredry 11. Kto się wybierze dowie się m.in.: ile kosztował zamek cesarski i jaki był stosunek poznaniaków do jego budowy? Jak wyglądały wizyty cesarza Wilhelma II w jego nowej rezydencji? O cesarskich krzesłach i tronie, pikantnej aferze Eulenberga, cesarskim pociągu z 12 wagonami opowiadać będzie pewna dama podczas spaceru po zamku i dworcu letnim.

Udział w wycieczkach jest bezpłatny.

Dodaj komentarz