Czytaj książki ajurwedyjskie i zmieniaj swoje życie na lepsze!


Publikacje na temat Ajurwedy są najlepszym źródłem wiedzy na temat profilaktyki i leczenia chorób naturalnymi metodami. W książkach autorstwa indyjskich specjalistów praktykujących medycynę ajurwedyjską, można znaleźć cenne rady, jak praktykować Ajurwedę we współczesnym świecie. Zasady zdrowego, czyli zrównoważonego życia spisane w podręcznikach ajurwedyjskich, są na wyciągnięcie ręki. Każdy może się z nimi zapoznać i zdecydować, czy potrzebuje starohinduskich terapii.

Na początek zmiana diety. To ajurwedyjski klucz do odzyskania równowagi

W książkach ajurwedyjskich bardzo dużo miejsca poświęcono teorii dosz, czyli żywiołów, składających się na organizm człowieka. Jeśli między nimi panuje harmonia, a przepływ energii nie jest niczym zaburzony, ciało i dusza pozostają zdrowe. Sekretem szczęśliwego życia w Ajurwedzie okazuje się zatem zachowanie równowagi. Jednak obok kwestii teoretycznych, Książki Ajurwedyjskie to poradniki, pełne praktycznych porad i gotowych rozwiązań. Zawierają one odpowiedzi na pytania, jak utrzymać harmonię we wszystkich sferach życia. Można się z nich dowiedzieć, w jaki sposób przeciwdziałać chorobom oraz leczyć te, które już występują. Z racji tego, że Ajurweda postrzega człowieka jako całość, zagadnienia poruszane w książkach są bardzo zróżnicowane. Wiele z nich dotyczy diety: wolnej od chemii i sztucznych substancji, pełnej ziół oraz naturalnych składników. To właśnie dieta w medycynie ajurwedyjskiej odgrywa jedną z ważniejszych ról – gdy jest odpowiednia, organizm regularnie się oczyszcza i staje się odporny na choroby. Ajurwedyjskie podręczniki stanowią też cenne kompendia wiedzy m.in. o ziołolecznictwie, medytacji, pielęgnacji ciała oraz uzdrawiającej suplementacji.

Dobrych książek o Ajurwedzie nie znajdziesz w pierwszej lepszej bibliotece

Cenne pozycje o tym, jak o siebie dbać by utrzymać doskonałe zdrowie, nie czekają w każdym sklepie czy bibliotece. Część z nich jest trudno dostępnych. Ze względu na duży wzrost popularności Ajurwedy w ostatnim czasie, książki ajurwedyjskie są chętnie czytane i gdy tylko gdzieś się pojawią, szybko znikają. Wartym polecenia miejscem dbającym o to, by zawsze mieć w swoim asortymencie kilka podręczników ajurwedyjskich, jest Sklep DEVA Harmony. Można w nim zakupić np. książki autorstwa dra Partapa Chauhana, cieszącego się ogromną renomą lekarza ajurwedyjskiego. Jeśli szukasz ciekawych pozycji, które w przystępny sposób przybliżą Ci zagadnienia Ajurwedy, te będą idealne. Zajrzyj na stronę sklepu DEVA Harmony i sprawdź, jakie książki ajurwedyjskie są aktualnie w sprzedaży. Oprócz wybranych publikacji, znajdziesz tam również oryginalne produkty indyjskie: kosmetyki, suplementy diety, zioła i soki marki Jiva Ayurveda. Sklep jest wyłącznym dystrybutorem tych artykułów i sprowadza je dla klientów prosto z Indii. Zakupy będą więc znakomitym początkiem przygody z Ajurwedą, w najlepszym tego słowa znaczeniu!

Dodaj komentarz