Czysty i zielony Poznań – akcja w parku Sołackim (ZDJĘCIA)


Pokaz pszczelarski, leśny twister, warsztaty tworzenia budek lęgowych, prezentacja sprzętu sokolniczego czy ekologiczna gra miejska – to tylko część atrakcji, które czekały na poznanianki i poznaniaków w piątek, w parku Sołackim. Mieszkańcy wzięli też udział we wspólnym sprzątaniu oraz sadzeniu drzew i krzewów. W akcji uczestniczył Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

– Poznań był, jest i będzie zielonym miastem. Dziś przy Porcie Sołacz w ramach akcji „Czyste, Zielone Miasta” spotkaliśmy się na pikniku ekologicznym. Razem sprzątaliśmy okolice parku i posadziliśmy nowe drzewa. Zależy mi, aby takich ekologicznych akcji, skierowanych do mieszkańców i mieszkanek było jak najwięcej. Cieszę się, że poznaniacy i poznanianki tak chętnie się w nie angażują – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta.

Uczestnicy akcji w parku Sołackim wspólnie pozbierali kilkanaście worków śmieci oraz zasadzili około 200 sztuk drzew i krzewów, przekazanych przez Lasy Państwowe. W ramach wydarzenia czekało na nich także wiele atrakcji. Na specjalnie przygotowanych stoiskach można było m.in. wziąć udział w ekowarsztatach, dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o odpadach i parkach krajobrazowych województwa wielkopolskiego, a także stworzyć budkę lęgową dla ptaków, poznać sprzęt sokolniczy i zagrać w ekologiczną grę miejską. Na zainteresowanych czekał również pokaz pszczelarski, a na najmłodszych dodatkowo leśny twister i drewniana Jenga gigant.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz