Czy w centrum miasta można znaleźć kameralne osiedle?


Przy wyborze inwestycji, która ma być w przyszłości ostoją dla rodziny, klient kieruje się wieloma czynnikami. Najczęściej znaczenie ma cena za metr kwadratowy i atrakcyjna lokalizacja, młodzi ludzie dokonują ostatecznej decyzji przez pryzmat tych dwóch wyznaczników. Modne są też kameralne osiedla.

Czy w centrum miasta można znaleźć kameralne osiedle

Młodzi, mieszkanie, kredyt

            Program rządowych dopłat Mieszkanie dla Młodych zmienił sytuację wielu młodych rodzin. Dzięki dofinansowaniu, dla wielu z nich kredyt stał się bardziej realny, a wysokość wkładu własnego przestała być przeszkodą. Nie każde mieszkanie spełnia jednak wymogi tego programu, najistotniejszy tu jest limit cenowy metra kwadratowego. W zależności od wielkości miasta, ceny te zostały odgórnie ustalone. Młodzi ludzie, którzy często wybierają aglomeracje miejskie ze względu na znacznie bogatszy, niż w małych miastach, rynek pracy. Ceny wynajmu mieszkania często są zbliżone do raty kredytu, więc zasadne wydaje się podjęcie decyzji o zakupie, nawet na kredyt.

Wybór inwestycji

Wybranie jednego mieszkania, spośród oferty wielu deweloperów, budujących swoje inwestycje w każdym większym mieście, nie jest łatwy. Tym bardziej, że jeśli chodzi o cenę, często nieznacznie się tylko ona różni, trzeba więc rozpatrzyć zakup pod innym kątem. Jednym z podstawowych kryteriów jest lokalizacja. Ścisłe centrum jest z reguły najdroższe, a ceny nierzadko są horrendalne i młode rodziny zaczynają szukać na bardziej oddalonych dzielnicach. Wówczas istotne jest, czy inwestycja jest dobrze skomunikowana z centrum, w pobliżu znajduje się przystanek tramwajowy, dla rodziny nie posiadającej samochodu jest to bardzo ważne. Dla świeżo upieczonego małżeństwa istotne będzie też zaplecze edukacyjne, a także infrastruktura handlowo-usługowa.

Kameralne osiedla

Dla osób, które planują dziecko, lub już je mają, istotne jest również to, by osiedle było kameralne. Im mniejsze osiedle, tym lepiej zintegrowani mieszkańcy, a także większe bezpieczeństwo. – Na naszym osiedlu powstanie jeden budynek całkowicie kameralny, zamieszka tu tylko sześć rodzin. Mieszkańcy mogą liczyć na spokój i intymność – mówi Marek Smogór, prezes Atrium Grunwald, osiedla, które właśnie kończy I etap swojej inwestycji – Wielu naszych klientów docenia bliskość przedszkola i szkoły, to bardzo wygodne dla młodej rodziny – dodaje. W dużych miastach, gdzie na małych obszarach są budowane wysokie blokowiska, trudno o mieszkania tego typu, jak widać w każdym mieście znajdują się jednak deweloperskie perełki.

Patrycja Haremska

Dodaj komentarz