Czwarta dawka – gdzie się zaszczepić w Poznaniu


Wszyscy, którzy ukończyli 12 lat i nie mają przeciwwskazań, mogą zaszczepić się tzw. czwartą dawką. Jest to preparat z zaktualizowanym składem dla wariantu Omikron. Można go przyjąć m.in. w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. J. Strusia, a także na terenie MTP oraz w POSUM-ie.

Od 16 września tzw. czwartą dawkę mogą przyjąć wszyscy, którzy ukończyli 12 lat i otrzymali co najmniej przed trzema miesiącami pierwszą dawkę przypominającą (tzw. trzecią dawkę). Priorytetowo szczepieniami przypominającymi powinny być objęte osoby, które skończyły 60 lat lub mają zaburzenia odporności. Ozdrowieńcy mogą się zaszczepić co najmniej po 3 miesiącach od infekcji.

W punktach zaszczepić się można przeciwko COVID-19 preparatem o zaktualizowanym składzie dla wariantu Omikron.

– Szczepionki, jakimi dysponujemy, są dobrą bronią w walce z koronawirusem – zapewnia  doktor Jakub Kisiel, koordynator punktu szczepień Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia. – Zostały opracowane tak, by chronić przed zakażeniem wariantem Omikron, ale są skuteczne również w przypadku innych wariantów. Nie ma na co czekać – wszyscy, którzy mogą się zaszczepić, powinni to zrobić jak najszybciej.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz