Cztery Polki w turnieju głównym PŚ we florecie (ZDJĘCIA)


Równie gładkie zwycięstwo odniosła Martyna Długosz, która 15:3 pokonała Japonkę Minami Kano. Trochę trudniejszy pojedynek stoczyła Marika Chrzanowska. W starciu z Hiszpanką Ariadną Castro po remisowym początku zdobyła kilka trafień budujących przewagę i ostatecznie pokonałą rywalkę 15:9. “Nie lubię tego rodzaju przeciwniczek, dlatego byłam trochę nerwowa. Myślę, że aż za bardzo nerwowa. Mam nadzieję, że jutro w turnieju głównym będę już spokojniejsza. Cieszę się, bo wracam do rywalizacji po długiej przerwie spowodowanej chorobą. Jestem więc bardzo zadowolona z tego awansu” – powiedziała Marika Chrzanowska.

Radość także w obozie Dominiki Wasilczuk. 21-letnia reprezentantka AZS-u AWF-u Warszawa miała trudną rywalkę, Amerykankę Karin Miyawaki. Walka trwała do ostatniego trafienia, Polka wygrała jednym, 15:14.

Wasilczuk stanie w sobotę przed sporym wyzwaniem, bo jej pierwszą rywalką będzie jedna z największych gwiazd Pucharu Świata w Poznaniu, Alice Volpi. Włoszka to brązowa medalistka w drużynie z Tokio, zwyciężczyni grudniowego Pucharu Świata w Saint-Maur i jedna z faworytek zawodów w stolicy Wielkopolski.

Pozostałe nasze reprezentantki w pierwszej rundzie też zmierzą się z wymagającymi przeciwniczkami. Rywalką Julii Walczyk będzie Japonka Miho Kurachi, Mariki Chrzanowskiej – Koreanka Jin Hyo Hong, a Martyny Długosz – reprezentantka Francji SoleneButruille. Początek sobotnich walk o godz. 10.00. Transmisja z półfinałów i finału od godz. 18.50 w TVP3 Poznań.

Fot. Hieronim Dymalski

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz