Cztery Polki w turnieju głównym PŚ we florecie (ZDJĘCIA)


Cztery reprezentantki Polski przebrnęły przez sito eliminacji do turnieju głównego Pucharu Świata w Florecie Kobiet, który rozpoczął się w hali Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Najwięcej powodów do zadowolenia mają gospodarze zawodów, bo aż trzy z wymienionych,  Julia Walczyk, Marika Chrzanowska i Martyna Długosz to zawodniczki Klubu Uczelnianego AZS UAM Poznań. Jako czwarta w drabince głównej zameldowała się niespodziewanie Dominika Wasilczuk z AZS-u AWF-u Warszawa.

Piątkowe kwalifikacje rozpoczęły się od rywalizacji w grupach. Do walk przystąpiło 169 florecistek. 16 najwyżej klasyfikowanych w światowym rankingu zawodniczek miało zapewniony start w turnieju głównym,  nie musiało więc walczyć w eliminacjach. Największe gwiazdy zawodów w Poznaniu, jak medalistki olimpijskie Lee Kiefer i Alice Volpi przyglądały się zatem piątkowym zmaganiom z trybun.

– Przyjechałam dzisiaj zobaczyć obiekt i zrobić ostatni przed zawodami trening. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, czekam już na jutrzejsze walki – powiedziała Lee Kiefer, mistrzyni olimpijska z Tokio.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz