Czterech zawodników Akademii Warty Poznań w kadrze pierwszego zespołu zielonych


Pomocnicy Miłosz Wódecki, Jakub Wajman i Jędrzej Hanuszczak oraz obrońca Filip Jakubowski to czterech nastoletnich zawodników z Akademii Warty Poznań, którzy zostali uprawnieni do gry w PKO Bank Polski Ekstraklasie, w barwach zielonych.

Jakub Wajman, Miłosz Wódecki, Filip Jakubowski, Jędrzej Hanuszczak
Na zdjęciu od lewej: Jakub Wajman, Miłosz Wódecki, Filip Jakubowski, Jędrzej Hanuszczak.

– Zgłoszenie tych czterech młodych graczy do pierwszej drużyny Warty Poznań to forma wyróżnienia za pracę, którą wykonali w ostatnim czasie. To także nagroda za sumienność i to, jak dobrze funkcjonowali w zespołach juniorskich. Przykład Miłosza, Jakuba, Filipa i Jędrzeja może być drogowskazem dla innych zawodników z Akademii Warty Poznań, bo pokazuje, że pierwszy zespół Warty nie jest daleko od nich. Jest właściwie na wyciągnięcie ręki, tylko wystarczy mocno pracować. Oczywiście, talent też jest potrzebny, ale w naszej akademii nie brakuje utalentowanej młodzieży. Dzięki zaangażowaniu i pracy może ona dotknąć swoich marzeń – mówi Rafał Grodzicki, menedżer ds. sportu Warty Poznań.

Trzech nowych zawodników na liście zgłoszony do Ekstraklasy, to piłkarze zespołu juniorów zielonych, który w efektownym stylu awansował niedawno do Centralnej Ligi Juniorów U-19. Chodzi tu o obrońcę Filipa Jakubowskiego i pomocników Miłosza Wódeckiego (obaj rocznik 2004) oraz Jakuba Wajmana (rocznik 2005). Uprawniony do gry w oficjalnych meczach drużyny trenera Dawida Szulczka został również pomocnik Warty Poznań U-15, Jędrzej Hanuszczak, który w marcu skończył 15 lat.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz