Co robić w Poznaniu z dzieckiem podczas wakacji?


Spędzasz wakacje w Poznaniu i chcesz żeby Twoje dziecko poznało roślinność i tajemnice natury? Koniecznie zorganizujcie sobie jeden dzień na zwiedzanie atrakcji tego miasta. Spośród wielu ofert wybraliśmy te najciekawsze, które zainteresują Ciebie i będą przyjemną nauką dla Twojej pociechy.

Na początek warto wybrać się do Ogrodu Botanicznego w którym poznamy rzadkie rodzaje roślin. Dobrze rozwinięta flora wodna dzięki zbiornikom dla roślin wodnych jest świetną atrakcją dla młodszych i starszych. Spacerując po ścieżkach, możemy przeczytać wszystkie interesujące nas rzeczy na tablicach informacyjnych umieszczonych przy każdym obiekcie. Dodatkowym atutem ogrodu jest bezpłatne wejście w dowolnym dniu tygodnia.

Kolejnym przystankiem na roślinnej mapie Poznania jest Palmiarnia. W której możemy podziwiać rośliny z różnych sfer klimatycznych. Podczas oglądania palm i drzew towarzyszyć nam będzie śpiew żywych ptaków. W łatwy sposób możemy przenieść się w klimat subtropikalny lub zobaczyć jak wygląda sawanna. Przy okazji warto zajrzeć do Parku Wilsona i Pawilonu dydaktyczno-usługowego.

Na koniec dnia, zabierz swoje dziecko do Rajskiego Placu Zabaw w którym będzie mogło poczuć się jak w dżungli. Skoro zna już jej roślinność, warto żeby wiedziało jak się w niej zachować. Na terenie placu znajdują się drewniane drabinki i mostki oraz specjalnie skonstruowane tunele, które rozwijają wyobraźnie malucha.

Więcej informacji na temat tego jak można spędzić wolny czas w Poznaniu znajduje się pod poniższym adresem:

http://czasdzieci.pl/wycieczki/mia,105-poznan.html

Dodaj komentarz