Ciepły prezent dla 100 poznaniaków na rozpoczęcie sezonu świątecznego na MTP


5 grudnia o godz. 16:00 przed głównym wejściem na Międzynarodowe Targi Poznańskie rozbłyśnie choinka, pełna światełek i ozdób świątecznych. Początek sezonu świątecznego na MTP zainauguruje także koncert kolęd bożonarodzeniowych w wykonaniu Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej „Chór Stuligrosza – Poznańskie Słowiki”, na który Zarząd MTP zaprasza wszystkich Poznaniaków. Pierwsze 100 osób, które pojawią się przed wejściem na teren MTP i wezmą udział w iluminacji bożonarodzeniowego drzewka, otrzyma świąteczny prezent – ciepłe zestawy chroniące przed mrozem.

Na dzień przed Mikołajkami na MTP zagości świąteczna atmosfera. Iluminacji piętnastometrowego świątecznego drzewka ustawionego przed Holem Wschodnim będzie towarzyszył świetlny show. Uroczystego zapalenia lampek choinkowych dokona Prezes Zarządu MTP Andrzej Byrt wraz ze zwycięzcą konkursu „List do Świętego Mikołaja”, organizowanego na oficjalnym fanpage’u MTP za pomocą portalu facebook.
„List do św. Mikołaja”, to konkurs na najlepsze życzenia do św. Mikołaja czyli lista marzeń, których spełnienia w tym szczególnym okresie chcielibyśmy dla siebie, bliskiej osoby lub całego świata! Na wszystkie listy można głosować za pomocą aplikacji na portalu facebook. Zwycięzcami zostaną ci autorzy prac, które zdobędą najwięcej głosów. Nagrodą główną w konkursie „List do św. Mikołaja”, poza zapaleniem światełek na choince MTP, jest zestaw upominków od MTP. Łącznie nagrody otrzyma 11 osób. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przyłączyć się do konkursu na oficjalnym fanpage’u Targów. Najlepsze życzenia wydrukujemy i wyślemy w czasie imprezy specjalną przesyłką do św. Mikołaja. List doręczy kurier, by mieć pewność, że korespondencja dotrze na czas!
Międzynarodowe Targi Poznańskie przygotowały też dla poznaniaków specjalny mikołajkowy prezent. Osoby, które 5 grudnia pojawią się na uroczystej inauguracji sezonu świątecznego na MTP, otrzymają od MTP ciepły prezent. Targi przygotowały aż 100 zestawów zimowych rękawiczek i polarowych czapek, które uchronią nawet przed największymi mrozami. Prezenty będzie rozdawała targowa Śnieżyka.
Kolejne mikołajkowe atrakcje będą czekały na poznańskie rodziny już 6 i 7 grudnia. W tych dniach na Międzynarodowych Targach Poznańskich będzie działała Strefa Dziecka, organizowana w ramach Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych i Cavaliady. Jest to wyjątkowa przestrzeń atrakcji, konkursów, warsztatów, zajęć plastycznych i sportowych. Na dzieciaki czeka m.in. wioska Indian Kokopelli czy rycerski obóz. Centrum HAJDASZ przygotowało natomiast dla najmłodszych mikołajkowe bale, w których można wziąć udział 6 grudnia w godz. 10:00 i 11:00 oraz 7 grudnia o 12:00 i 14:00. Dodatkowo na stoiskach festiwalowych zwiedzający będą mogli nauczyć się, jak tworzyć scrapbookingowe ozdoby świąteczne, jak dekorować świece, co to jest decoupage i jak zrobić bombki.

Dodaj komentarz