Ciągle dzwonią do Ciebie nieznane osoby? Infonumer pomoże Ci zidentyfikować, kto to!


Zdarza Ci się, że dzwonią do Ciebie nieznane numery? Kompletnie nie wiesz, o co chodzi? Sprawdź, kto i w jakim celu próbuje się z Tobą połączyć!

Każdy z nas raz na jakiś czas styka się z sytuacją, kiedy to na prywatny numer telefonu wydzwaniają obce osoby. Co gorsza, nie zawsze po odebraniu połączenia można dowiedzieć się, kto i w jakiej sprawie dzwonił. Tego typu powtarzające się incydenty mogą wywoływać niepokój, a nawet poczucie zagrożenia. Z pomocą przychodzi serwis Infonumer. Poznaj jego możliwości!

Dlaczego i kto może do Ciebie dzwonić?

Zapewne wielokrotnie zastanawiałeś się, jak to możliwe, że Twój prywatny numer telefonu jest w rękach zupełnie obcych Ci osób. Nawet jeśli nie rozpowszechniasz swojego numeru w sieci, firmy marketingowe z łatwością mogą go pozyskać. Leży to w ich interesie, gdyż drogą telefoniczną mogą realizować swoje badania i kampanie marketingowe, zwiększając tym samym sprzedaż lub popularyzując produkt bądź usługę. Aby być przygotowanym na tego typu sytuacje, warto korzystać z internetowych serwisów. Jednym z nich jest Infonumer.pl – Sprawdź co to za numer.

Jaką drogą podmioty dzwoniące mogą pozyskać Twój numer?

W przypadku osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą sprawa może być banalnie prosta. Numer użyty podczas rejestracji firmy widnieje w ogólnopolskich bazach przedsiębiorców, między innymi w CEIDG. Różnej maści telemarketerzy i naciągacze mogą przeszukiwać tego typu miejsca w celu namierzenia nowo otwartych podmiotów. Dodatkowo posługują się specjalnymi narzędziami, które umożliwiają automatyczne wyszukanie takich numerów telefonów. W przypadku osób prywatnych sprawa ma się inaczej – czasami pozyskane numery są efektem wycieku danych, a konsekwencją nielegalnych działań jest dalsza odsprzedaż i rozpowszechnianie kontaktów.

O jakich incydentach powinieneś wiedzieć?

Raz na jakiś czas Internet obiega informacja na temat dziwnych, tajemniczych, nieznanych numerów, które notorycznie wydzwaniają do losowo wybranych użytkowników. Choć połączenia te zaczynają się od „+48”, tak naprawdę nie mają nic wspólnego z kierunkowym do Polski. Celowo jednak prezentują się na telefonie użytkownika łudząco podobnie, aby wprowadzić go w błąd i wzbudzać zaufanie. Numery kierunkowe w Polsce można szybko sprawdzić przez Internet. Warto przy tym pamiętać, że niektóre podejrzane połączenia charakteryzują się dłuższym ciągiem cyfr niż przeciętny numer.

Dlaczego warto zainteresować się aplikacją Infonumer?

Dzięki aplikacji Infonumer szybko zweryfikujesz, czy dzwoniący do Ciebie użytkownicy nie mają na celu wyłącznie rozsyłania spamu. Jeżeli dojdziesz do takich wniosków na podstawie udzielonych Ci przez innych internautów informacji, będziesz mógł w porę zareagować i skutecznie zablokować spamerów. Od razu stworzysz na telefonie swoją własną czarną listę numerów. Dzięki szybkiej i otwartej wymianie informacji ocenisz i skomentujesz numer, o który pytają inni użytkownicy. Tym samym przyczynisz się do rozwoju serwisu i pomocy innym osobom w problemie, który również Ciebie dotyczy. Staniesz się częścią społeczności, która wzajemnie się wspiera.

Dodaj komentarz