CAVALIADA Poznań już za dwa tygodnie


Bogaty program sportowy zawodów międzynarodowych w randze CSI4*W, CSI1*, CSIYH i CSIAm-A, aukcja koni skokowych, 20 tysięcy uczestników i największe Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich w Polsce. Tak zapowiada się CAVALIADA Poznań, która od 7 do 10 grudnia odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

CAVALIADA

CAVALIADA, organizowana od 2010 r. w Poznaniu, to największe wydarzenie jeździeckie w Polsce skierowane do szerokiego grona publiczności. Przez cztery dni, w aż ośmiu pawilonach MTP, będą odbywały się zawody sportowe, targi i pokazy. W jednym miejscu kibice będą mogli zobaczyć konkursy w skokach przez przeszkody, powożeniu, ujeżdżeniu i we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW).

O punkty do światowego rankingu i Pucharu Świata

W ramach CSI4*W zostanie rozegranych 12 konkursów. Dużą rundę rozpocznie w czwartek zaliczany do LR Speed Masters (145 cm). Dalej będzie już trudniej i coraz bardziej prestiżowo. W piątek odbędzie się klasa 150 cm z rozgrywką, z wyższą pulą (120 000 PLN) i punktami do rankingi FEI oraz CAVALIADY Tour 2023/2024 . Do tego cyklu zaliczane też będzie niedzielne Grand Prix (155 cm). Tu pula nagród wynosi aż 407 200 PLN co daje możliwość powalczenia o wyższe premie punktowe do rankingu FEI (100 pkt. za pierwsze miejsce). Dodatkowo konkurs ten będzie zaliczany do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. To jednak nie wszystko. Klasą rankingową w sobotnie popołudnie będzie finał Średniej Rundy (145 cm z rozgrywką, pula nagród – 108 700 PLN).

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz