Budowa trwa. Znany termin Rodzinnych Ogrodów


W czerwcu w gminie Komorniki rozpoczęła się inwestycja pod szyldem Rodzinne Ogrody. Deweloper ogłosił, że pierwsze dwa etapy zlokalizowane w Głuchowie-Rosnowie zostaną ukończone na przełomie III i IV kwartału 2016 r.

Budowa trwa. Znany termin Rodzinnych Ogrodów_2

Łącznie w ramach pierwszego i drugiego etapu powstanie 20 mieszkań o metrażach 47 i 54 mkw. z ogrodami oraz z możliwością łączenia szeregowca. Cena, jaką będzie trzeba zapłacić za mkw., zaczyna się od 4662 zł, czyli w przypadku najmniejszego mieszkania kwota wyniesie 219 999 zł. Ponadto, deweloper stawia na ogrody o dużej powierzchni. Zależnie od mieszkania, ogrody mają od 56 do 615 mkw. Inwestycja znajduje się przy ul. Czereśniowej w Głuchowie-Rosnowie w gminie Komorniki.

Rodzinne Ogrody realizuje deweloper Łowiccy Grupa Deweloperska, który do tej pory budował głównie w podpoznańskich Plewiskach. Tym razem wybór padł na Głuchowo-Rosnowo. – Zdecydowaliśmy się na nową lokalizację, jednak nadal pozostajemy w pobliżu Poznania. Zauważyliśmy, że jest spore zainteresowanie inwestycjami, które cechuje szybki dojazd do stolicy Wielkopolski i bliskość terenów zielonych – mówi Łukasz Łowicki, prezes Łowiccy Grupa Deweloperska.

W ramach pierwszego etapu ma powstać 8 mieszkań. Kolejny to już 12 lokali. Mieszkańcy Rodzinnych Ogrodów mogą liczyć także na pełną infrastrukturę. Powstaną komórki lokatorskie, dwa miejsca parkingowe przynależące do każdego mieszkania, oświetlenie oraz centralny domofon. W planach jest także plac zabaw. Inwestycja jest objęta programem Mieszkanie dla Młodych. Osiedle zlokalizowane jest w rejonie Szreniawa, który objęty został programem Natura 2000.

Od czerwca br. na inwestycji prowadzone są prace budowlane. – Obecnie zostały wykonane fundamenty pod pierwszy etap, ściany parteru, stropy oraz ściany drugiego poziomu – dodaje Łukasz Łowicki.

Zgodnie z przewidywaniami, pierwszy i drugi etap zostaną zakończone na przełomie III i IV kwartału 2016 r.

Mateusz Domagała

 

Dodaj komentarz