Budowa mostów na Berdychowie


Z tygodnia na tydzień przybywa elementów konstrukcyjnych mostów pieszo-rowerowych nad Wartą i Kanałem Ulgi. Prace prowadzone są na wszystkich brzegach, które zostaną połączone wygodną przeprawą. Z uwagi na postęp robót, konieczne jest wyłączenie z ruchu odcinka Wartostrady po stronie Berdychowa oraz uzupełnienie oznakowania na Zagórzu.

Prace przy budowie mostów na Berdychowie

– Obecnie na placu budowy trwają prace związane z montażem elementów konstrukcji stalowej na Ostrowie Tumskim oraz po stronie Berdychowa i Chwaliszewa. Wykonawca przygotowuje się również do sprężenia bloków oporowych oraz wykonania zasypki przyczółków na wszystkich brzegach. Po stronie Berdychowa buduje również pochylnię, która łączyć będzie ul. Rychlewskiego z dolnym odcinkiem Wartostrady – mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W dalszym ciągu prowadzone są również prace ziemne, związane m.in. z rozpoczęciem budowy schodów po stronie Chwaliszewa oraz Berdychowa, a także kontynuowane są roboty z zakresu infrastruktury sieciowej.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz