Budowa drugiego wiaduktu nad ul. Grunwaldzką i zmiana organizacji ruchu


Już w tym roku będzie można przejechać pod torami kolejowymi w ciągu ul. Grunwaldzkiej. Przebudowa układu komunikacyjnego na granicy Poznania i Plewisk postępuje, widać coraz więcej elementów nowego węzła przesiadkowego. Dlatego od dzisiaj konieczne będzie zawężenie na ul. Twardogórskiej, a także przesunięcie toru jazdy na ul. Grunwaldzkiej.

węzeł Grunwaldzka

Na placu budowy zamontowane zostały belki konstrukcyjne drugiego wiaduktu kolejowego, po stronie Plewisk. Pierwszym już od listopada jeżdżą pociągi. Postępują również prace polegające na budowie przejazdu pod torami, można obrazowo określić, że przebiliśmy się na drugą stronę. Wybudowana została także kładka dla pieszych i rowerzystów nad docelowym przebiegiem ul. Grunwaldzkiej – mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Kontynuowane są także prace polegające na przebudowie infrastruktury podziemnej, z którymi wiążą się zmiany w organizacji ruchu. Obowiązywać będą od piątku, 17 marca. W rejonie skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej i Twardogórskiej przebudowywane będą sieci uzbrojenia terenu, z tego względu konieczne jest zawężenie ul. Twardogórskiej. Prace powinny potrwać około tygodnia.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz