Bryan Adams zaśpiewa w Poznaniu


Bryan Adams gwiazda kolejnego koncertu  cyklu „Poznań dla Ziemi”, zaśpiewa  26 lipca w hali nr 5  na terenie MTP. Początek koncertu o godz. 21. Otwarcie bram MTP o 19.30.   Kanadyjczyk  zainauguruje jednocześnie tegoroczną edycję Polskiej Akademii Gitary.

 

Koncert pod szyldem „Poznań dla Ziemi”, cykl „Prestiżowe Gwiazdy, Złote Przeboje” oraz festiwal Polska Akademia Gitary – co je łączy? Bryan Adams, który w tegorocznym kalendarzu koncertowym Poznania będzie największą gwiazdą.
Muzyk do stolicy Wielkopolski przyjedzie na zaproszenie agencji Prestige MJM i Radia Złote Przeboje.

Bryan Adams uznawany jest za jednego z największych wykonawców ostatniego ćwierćwiecza i doskonale wpisuje się w nasz cykl. To będzie doskonałe dopełnienie naszego projektu – twierdzi Piotr Jaroszewski, dyrektor programowy Radia Złote Przeboje.

Kanadyjczyk sprzedał ponad 65 mln płyt. Jest autorem muzyki filmowej, w tym świetnego „Everything I do I do it for you” – w latach 1991 i 1992 numeru jeden na listach przebojów 20 krajów, wykorzystanego w filmie „Robin Hood: Książę Złodziei”.

Koncert w przypadku cyklu „Prestiżowe Gwiazdy, Złote Przeboje” będzie zamknięciem, dla Polskiej Akademii Gitary – inauguracją piątej edycji festiwalu.

– Już półtora roku temu wpadliśmy na pomysł zaangażowania w nasz festiwal tak wielkiej gwiazdy. Cieszymy się, że jest to Bryan Adams – mówi Przemysław Kieliszewski, dyrektor Polskiej Akademii Gitary. – To dla nas bardzo ważne, że to gitarzysta, bo przecież to także zapowiedź Polskiej Akademii Gitary i jego koncert na pewno pomoże zainteresować ludzi festiwalem – dodaje.
W ramach Polskiej Akademii Gitary zaplanowanych jest 60 koncertów w 30 lokalizacjach w Polsce. Na zaproszenie organizatorów przyjadą m.in. Xuefei Yang, Duo Melis, Susana Prieto oraz Los Angeles Guitar Quartet. Co ważne, jeden z hitów Bryana Adamsa usłyszą poznaniacy podczas kolejnego maratonu gitarowego.
Sprzedaż biletów na koncert Bryana Adamsa, w cenie 189, 299 i 699 złotych, rozpoczęła się 20 kwietnia. Prowadzona jest w sieci sprzedaży Ticketpro oraz za pośrednictwem witryny www.imprezyprestige.com.

Małgorzata Mrozek
Fot. Archiwum Polska Akademia Gitary

 

Dodaj komentarz