Brave Kids ponownie w Puszczykowie


Jak zostać polską rodziną dla najodważniejszych dzieci świata? Spotkanie informacyjne w Puszczykowie już 10 kwietnia. Przyjdź i dowiedz się, jak włączyć się w niezwykły projekt edukacyjny.

Chcesz gościć przez dwa tygodnie w swoim domu dzieci z Angoli, Słowacji, Indii i Portugalii?  Przyjdź na spotkanie informacyjne w Centrum Animacji Kultury w Puszczykowie przy ul. Wysokiej 1 (budynek Szkoły Podstawowej nr 1), 10 kwietnia o godz. 17:00. Organizatorzy opowiedzą o projekcie Brave Kids i wyjaśnią zasady rekrutacji. Rodziny, które gościły już dzieci w czasie poprzednich edycji, opowiedzą o swoich doświadczeniach. Spotkanie informacyjne będzie połączone z pokazem filmu o projekcie.
– Młodzi artyści, którzy przyjeżdżają do nas w ramach Brave Kids, są bardzo otwarci
i ciekawi świata. Ich pobyt w Polsce to dla rodzin goszczących czas pełen intensywnych emocji i dobrej energii. Tego nie zastąpi żadna podróż – mówi Anna Mieszała, koordynatorka projektu Brave Kids w Puszczykowie.
Z dziećmi, które przyjeżdżają nieraz z daleka i reprezentują zupełnie inne kultury, nawiązują się bardzo mocne relacje, często podtrzymywane także po wyjeździe młodych artystów. Rodzina Anny Misztal gościła w zeszłym roku dwóch chłopców
z Izraela. – Byłam zaskoczona, że między nami powstały tak silne więzi – opowiada. – Trudno było się z nimi rozstać. Rodzinę jednego z nich odwiedziliśmy później w Izraelu, zaprzyjaźniliśmy się i nadal utrzymujemy kontakty.
Rodziny, które do tej pory gościły dzieci w ramach Brave Kids, podkreślają często, że ten projekt niesamowicie wciąga i jest przygodą także dla polskich dzieci, które uczą się w ten sposób tolerancji i otwartości na świat.
To już 6. edycja Brave Kids. W czasie pobytu w Polsce dzieci uczestniczą w warsztatach i spotkaniach, a także przygotowują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle, w których łączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji.
Spotkanie informacyjne to także doskonała okazja, aby przyłączyć się do projektu w roli wolontariusza.

W 2015 roku Brave Kids potrwa od 17 czerwca do 12 lipca. Projekt odbędzie się w Puszczykowie oraz równolegle także w Warszawie, Wałbrzychu, Wrocławiu oraz w Przemyślu.
Rodziny będą gościły dzieci w swoich domach od 17 do 29 czerwca.

Spotkanie organizacyjne – Brave Kids w Puszczykowie
10 kwietnia 2015 r., godz. 17
Centrum Animacji Kultury, ul. Wysoka 1 (budynek Szkoły Podstawowej nr 1)
Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Puszczykowa i okolic!

Dodaj komentarz