Biznes jednoczy się w biegu!


Już w niedzielę ulicami centrum miasta przebiegną w szczytnym celu przedstawiciele poznańskich firm oraz instytucji. Po raz pierwszy w Poznaniu odbędzie się Poznań Business Run, którego uczestnicy wesprą Fundację Jasia Meli – Poza Horyzonty. Na udział w sztafecie zdecydowało się aż 360 pięcioosobowych zespołów z Metropolii Poznań.

Bieg-Run-Biznes

Bieg będzie składał się z pięciu okrążeń – każdy uczestnik zespołu ma za zadanie przebiec jedno liczące 3,8 km. Trasa sztafety wiedzie w rejonie Centrum Poznania, a start i meta będą znajdowały się na Placu Wolności. Finałem imprezy ma być atrakcyjny rodzinny piknik, przeznaczony dla biegaczy i mieszkańców miasta.
Jednak sport to nie wszystko – nadrzędnym celem akcji jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli – Poza Horyzonty, Tomaszowi Nowickiemu z podpoznańskiego Swarzędza oraz Robertowi Cieślińskiemu, którzy pilnie potrzebują funduszy na nową, kosztowną protezę nogi. Wsparcie uczestników Poznań Business Run umożliwi im sprawne poruszanie się, kontynuowanie pracy zawodowej i utrzymanie rodziny.
„Bardzo się cieszę, że tak dobrze zadziałała integracja ludzi biznesu i charytatywnego celu, jakim jest zebranie pieniędzy potrzebnych na zakup protezy dla podopiecznego Fundacji. Poznań Business Run jest częścią większej ogólnopolskiej imprezy – Poland Business Run, która odbędzie się również w Katowicach i Krakowie. Łącznie w trzech miastach aż 4600 biegaczy wystartuje o tej samej porze, by pomóc pięciu podopiecznym naszej Fundacji. To konkretne osoby – w Krakowie pomoc skierowana dla Agnieszki, która urodziła się bez nóg, w Poznaniu dla Tomka, który uległ wypadkowi samochodowemu i Roberta, który w wyniku choroby stracił nogę, a w Katowicach dla Moniki i Łukasza. Mam nadzieję, że w przyszłym roku przyłączą się kolejne miasta i będziemy mogli innym, którzy również chcą realizować swoje pasje” – mówi Jan Mela, Prezes Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.
W poznańskim biegu udział weźmie 1800 osób, które zarejestrowały się za pomocą strony www.poznanbusinessrun.pl – limit miejsc został osiągnięty już na 45 dni przed startem! Mimo oficjalnego zakończenia zapisów każdy nadal może pomóc. Na stronie internetowej została uruchomiona akcja dobrowolnej zbiórki dodatkowych środków – za pośrednictwem wybranej drużyny każdy może wpłacić pieniądze, które trafią bezpośrednio na konto Fundacji.
Poznań Business Run jest imprezą zorganizowaną w ramach współpracy przedsiębiorczości prywatnej wspartej prywatnym kapitałem z sektorem publicznym. Bieg dedykowany jest dla wszystkich firm, jednostek administracji publicznej i samorządowej oraz uczelni z Poznania oraz okolic i będzie doskonałą okazją do integracji regionalnego środowiska biznesowego.

Szczegółowy plan imprezy:
9:15 – powitanie zebranych biegaczy na Pl. Wolności.
9:45 – odprawa kapitanów drużyn ze sceny na Pl. Wolności (obecność kapitanów obowiązkowa).
10:00 – ceremonia oficjalnego rozpoczęcia Poznań Business Run 2013.
10:15 – Rozgrzewka z PURE!
Po rozgrzewce zajęcie miejsc na starcie przez zawodników z pierwszych zmian i rozpoczęcie. Strefa zmian zostanie oznaczona symbolami i kolorami zgodnymi z numerami startowymi zespołów.
10:30 – START BIEGU
13:10 – ceremonia ogłoszenia wyników i wręczenia nagród.
14:45 – oficjalne zakończenie Poznań Business Run 2013
Utrudnienia w ruchu:
15 września 2013 r. w godzinach 10.00 – 16.00 w związku z organizacją imprezy sportowej POZNAŃ BUSINESS RUN 2013 występować będą utrudnienia w ruchu kołowego w obrębie trasy, w niżej wymienionych miejscach krzyżowania się trasy biegu z trasami linii tramwajowych nr 2, 4, 5, 8, 9, 13, 16 i 17, występować będą chwilowe wstrzymania ruchu tramwajowego:

• ul. 23 Lutego / ul. Nowowiejskiego
• ul. Fredry / ul. Kościuszki
• ul. Święty Marcin / ul. Gwarna
• ul. Święty Marcin / ul. Ratajczaka
• Aleje Marcinkowskiego / ul. Podgórna
• Aleje Marcinkowskiego / plac Wolności

Organizatorami biegu jest Miasto Poznań, Fundacja Poza Horyzonty oraz firmy Savvis, Hays Poland, MAN Accounting Center i Franklin Templenton Investments Poland.

 

 

Dodaj komentarz