Bilety za 2 zł i wystawa obrazów Malczewskiego w Muzeum Narodowym


Muzeum Narodowe w Poznaniu obchodzi w tym roku 165-lecie swojego powstania. Z tej okazji od dzisiaj do 4 grudnia ekspozycję stałą można zwiedzać w promocyjnej cenie. Wśród prezentowanych tam dzieł są m.in. ewakuowane z Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki obrazy Jacka Malczewskiego.

wystawa Malczewskiego w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe w Poznaniu to jedna z najstarszych i największych instytucji tego typu w Polsce. Istnieje od 1857 r. W swoich różnorodnych, bogatych zbiorach przechowuje i udostępnia cenne dzieła sztuki polskiej i światowej. Z okazji rocznicy powstania muzeum – od 30 listopada do 4 grudnia – poznaniacy i turyści mogą zobaczyć ekspozycję stałą w gmachu przy Al. Marcinkowskiego za jedyne 2 zł (bilet normalny) i 1 zł (ulgowy).

Idę w świat i trwam

Wśród dzieł, które można zobaczyć w najbliższym czasie, znajdują się 34 obrazy Jacka Malczewskiego z kolekcji Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki. Płótna zostały ewakuowane z Ukrainy z powodu wywołanej przez Rosję wojny. Dzieła polskiego symbolisty można oglądać do końca marca 2023 roku. Znajdują się one na ekspozycji stałej.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz