Bieg z pączkiem – wystartuj w Słodkiej Mili w Sannikach


19 marca wystartuje Grand Prix Biegów Gminy Kostrzyn, które rozpocznie się od Wiosennej Słodkiej Mili w Sannikach. To oryginalny bieg, podczas którego uczestnicy oprócz przebiegnięcia dystansu 1600 metrów (jednej mili) będą musieli po drodze zjeść dwa pączki (a konkretniej na punktach na 400m i 1200m).

Słodka Mila

Pomysł biegu zrodził się jeszcze przed pandemią, a pierwsza edycja zawodów w Sannikach odbyła się w ubiegłym roku (najlepszy spośród 136 pączko-zjadaczo-biegaczy okazał się mieszkaniec Gowarzewa Krzysztof Nowak z czasem 7 minut i 19 sekund), a dlaczego warto wziąć udział w biegu?

– Bieg ten rozpoczyna Grand Prix Gminy Kostrzyn, bez żadnych wyrzutów można na nim zjeść dwa pączki i je spalić! Jest to dystans, który pokonuje się najszybciej ze wszystkich biegów. Dla chętnych przygotowaliśmy też konkurs na najładniejsze przebranie! Można miło spędzić niedzielne wiosenne popołudnie, a dodatkowo dla miłośników strzelania odbędą się zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Gminy Kostrzyn. Podczas wydarzenia będzie można zjeść pyszne ciasto i gorącą zupę, pomagając tym samym małemu mieszkańcowi Iwna – Szymonowi Jędro – przekonuje główny organizator wydarzenia – sołtys sołectwa Sanniki Marzena Pietraszewska.

Godzinę przed osobami dorosłymi wystartują dzieci, które pączki będą jeść na mecie po przebiegnięciu 200 metrów. Jak widać emocji w Sannikach, nie tylko tych sportowych z pewnością nie zabraknie, a oprócz biegu organizatorzy przygotowali także inne atrakcje.

Można także wziąć udział w licytacji numeru 1 – całość kwoty zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację Szymona Jędro – czterolatka z Iwna (https://www.facebook.com/kurdeszowazadyszka).

To jak? Widzimy się 19 marca 2023 r. w Sannikach? Wpisowe na bieg dorosłych wynosi 50 złotych, dla dzieci 25 złotych.

Zapisy na bieg i regulamin dostępne są pod linkiem: www.kurdeszowazadyszka.pl. Red

Dodaj komentarz