Bieg z okazji 66 rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 roku


Bieg z okazji 66. rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 roku odbędzie się 27 czerwca jako hołd dla powstańców w dniu rozpoczęcia walk. Start o godzinie 18.30. Patronat medialny sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

Bieg z okazji 66 rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 roku to impreza sportowa upamiętniająca wydarzenia z tamtego okresu, jakie miały miejsce na ulicach Poznania. Jednocześnie jej celem jest szerzenie wiedzy o tym, co zaczęło się w zakładach Cegielskiego, a następnie przeniosło się na ulice miasta. Bieg oraz Sztafeta Pamięci Czerwca 56 będzie miał więc charakter hołdu wyrażonego ofiarom tamtego buntu oraz edukacji historycznej.

W 2022 roku, w związku z licznymi remontami i zmianami organizacji ruchu, LOTTO Poznański Czerwiec’56 odbędzie się na terenie POSiR Malta. Biegacze będą mieli do dyspozycji teren wokół Jeziora Maltańskiego, z tego tytułu organizatorzy przewidują 2 dystanse (5 i 10 km) oraz kilka formatów: bieg indywidualny, sztafeta, rywalizacja na rolkach oraz nordic walking. Dodatkowo odbędzie się bieg dla dzieci. Organizatorzy chcą wyjść naprzeciw oczekiwaniom zawodników i zaproponować biało-czerwoną formułę biegu dla każdego. Przygotują wyjątkowy start i metę oraz strefę nawadniania na trasie biegu.

Edycja wirtualna odbędzie się równolegle

Dla osób chętnych, którzy z różnych względów nie chcą lub nie mogą tego dnia pobiec w Poznaniu przygotowano edycję wirtualną! Odbędzie się ona od 14 czerwca do 28 czerwca 2022!

Bieg organizowany jest przy współpracy Muzeum Poznańskiego Czerwca 1956 r. oraz IPN, które udzieliły biegowi patronatu.

Wszyscy zjednoczymy się w jednym celu, tak jak zjednoczyli się ludzie, którzy zainicjowali pierwszy bunt przeciwko władzy PRL-u w 1956 roku.

Więcej informacji i zapisy: www.biegczerwca56.pl

Dodaj komentarz