Bieg o Koronę Dąbrówki – jeszcze dzisiaj tańsze wpisowe!


Trwają zapisy do XII edycji biegu i marszu nordic walking o Koronę Księżnej Dąbrówki, która odbędzie 28.05.2023 r. Każda osoba, która zapisze się do 14 maja, zaoszczędzi 10 zł. Po tym terminie wpisowe za udział w zawodach dla zameldowanych mieszkańców gminy Dopiewo wyniesie 70 zł, a dla pozostałych 80 zł.

Bieg o Koronę Dąbrówki

Każdego roku, w ostatnią niedzielę maja, w Dąbrówce przy ul. Parkowej, na skraju Lasu Zakrzewsko – Palędzkiego stają na linii startu biegacze i chodziarze z kijkami. Bieg główny odbywa się na dystansie 10 km (start o godz. 12.00) – w całości przebiega leśnymi duktami, w otoczeniu zieleni. Na nieco krótszym dystansie, bo 7,5 km startują nordic-walkingowcy (start o godz. 12.02). Dla najmłodszych biegaczy organizatorzy przygotowują trasy biegowe od 200 do 1000 metrów (starty od godz. 10.00). Dla dorosłych ustalony został limit 500 biegaczy i 150 chodziarzy nordic walking. Udział dzieci jest bezpłatny i nie ma limitów ilościowych, a na mecie każde z nich otrzyma pamiątkowy złoty medal.

W tegorocznym pakiecie startowym biegu i marszu będą oryginalne koszulki (zdjęcia w załączeniu) – osoby, które dokonają rejestracji do 14 maja, mają gwarancję odbioru koszulki w wybranym przez siebie rozmiarze wraz z odbiorem pakietu! Do 25 kwietnia tańsze o 10 zł wpisowe opłaciło 158 biegaczy i 66 zawodników nordic walking. Są wśród nich nie tylko mieszkańcy gminy Dopiewo, ale także m.in. Poznania, Opalenicy, Leszna, Rakoniewic, Pniew, Siekierek Wielkich, Buku, Puszczykowa, Stęszewa, Tarnowa Podgórnego, Kościana, Rokietnicy, Komornik, Cerekwicy, Zalasewa, Obornik, Kiekrza, Nowego Tomyśla, Witobla, Brzozy, Trzebawia, Śmigla, Śremu, Psarskich, Nowego Miasta nad Wartą, a nawet z miejscowości spoza Wielkopolski, takich jak np. Sulechów czy Wschowa.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz