Bieg Lwa – największe sportowe wydarzenie w gminie Tarnowo Podgórne


Już 20 maja na stadionie oraz na ulicach Tarnowa Podgórnego będzie można wziąć udział w X Biegu Lwa. Organizatorzy przygotowują mnóstwo ciekawych niespodzianek dla sportowców, mieszkańców powiatu poznańskiego oraz gości z różnych stron Polski. Od samego rana do późnych godzin wieczornych będzie można wziąć udział w kilkudziesięciu atrakcjach sportowych, sprawnościowych, kulturalnych, po prostu popatrzeć, pokibicować lub zwyczajnie odpocząć. Tego dnia organizatorzy zaproszą dzieci na Bieg Lwiątek, rodziny na Sztafetę Pokoleń, uczniów szkół oraz amatorów i niepełnosprawnych na mityng lekkoatletyczny. Wieczorem odbędą się półmaraton oraz Pogoń za Lwem na dystansie 10 kilometrów.

Bieg Lwa

Wszystkiemu będą towarzyszyć liczne atrakcje stref EXPO Lwa, strefy sportu, zlot food trucków, koncert i wiele innych. To będzie dzień, który wstrząśnie Tarnowem Podgórnym więc już dziś warto zarezerwować sobie termin, aby spotkać się na Biegu Lwa 2023.

Będziemy świętować wspólny jubileusz

Wielkie sportowe święto – Bieg Lwa – odbędzie się po raz dziesiąty w Tarnowie Podgórnym. Z tej okazji organizatorzy przygotowali niespodziankę – na stadionie wystąpi zespół Strachy na Lachy! W widowisku udział mogą wziąć wszyscy goście, którzy muzyczne doznania będą mogli połączyć z kibicowaniem, bo przecież w tym samym momencie na metę wbiegać będą zawodnicy.

Pobiegnij z Lwem

– Podstawowe zasady, jakie nam przyświecają: robimy to z pasji, dopracowujemy każdy szczegół, nieustannie szukamy nowych rozwiązań, staramy się tworzyć pozytywną atmosferę wśród biegaczy i społeczeństwa, angażujemy mieszkańców –  chcemy dawać im poczucie dumy z faktu, że impreza odbywa się w ich małej społeczności, angażujemy lokalne przedsiębiorstwa w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, Bieg Lwa jest świętem całych rodzin, chcemy robić wydarzenie inne niż wszystkie – nie inaczej będzie w tym roku – komentuje Piotr Modzelewski, dyrektor Biegu Lwa

Zapisy na tegoroczną imprezę biegową już wystartowały. Szczegółów szukaj na stronie www.bieglwa.pl oraz www.tarnowo-podgorne.pl.

Jakub Zachciał

Fot. Andrzej Olszanowski

Dodaj komentarz