Bieg Lwa już za niespełna dwa miesiące


20 maja w Tarnowie Podgórnym odbędzie się dziesiąta jubileuszowa edycja Biegu Lwa. Zapisy do obu dystansów – półmaratonu i Pogoni za Lwem – trwają. Patronat od pierwszej edycji sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

Bieg Lwa

Bieg Lwa słynie ze znakomitej atmosfery, którą tworzą mieszkańcy Tarnowa Podgórnego. To właśnie między innymi dla tych niesamowitych kibiców warto przyjechać 20 maja do podpoznańskiej miejscowości. Inny powód to dobre warunki do osiągania wartościowych rezultatów. Obie trasy – półmaratońska i 10-kilometrowa są niemal zupełnie płaskie, a wieczorne godziny startów (18:00 – 10 km, 20:00 – półmaraton) zdecydowanie ułatwią tę majową rywalizację.
Będziemy świętować urodziny
W tym roku Bieg Lwa odbędzie się już po raz dziesiąty. Kawałek pięknej historii biegania i nie tylko biegania został zapoczątkowany w 2012 roku. Już od pierwszego rozdziału wydarzenie miało niespotykany w skali tak małej miejscowości rozmach, ogólnopolski zasięg i wysoki poziom sportowy. Inicjatorem Biegu Lwa jest Piotr Modzelewski, dyrektor imprezy od jej powstania. Przychylność lokalnych włodarzy, a zwłaszcza wielkiego przyjaciela biegu, wójta Tadeusza Czajki jest wartością bezcenną. Wójt nie tylko wspiera imprezę, ale sam startuje w Biegu Lwa!
Biegi dzieci
Bieg Lwa nie mógłby odbyć się bez zawodów dzieci. Specjalnie przygotowana dla nich konkurencja – Bieg Lwiątek zachęca dzieci do 15. roku życia, by towarzyszyły rodzicom podczas tego sportowego święta i samodzielnie sprawdziły się na krótszych dystansach.
– Bieg Lwiątek to jedno z naszych najważniejszych wydarzeń wchodzących w skład Biegu Lwa, dlatego wspólnie z Partnerem biegu Grupą Cichy-Zasada, wkładamy wiele wysiłku w to, aby był to bieg, który wyróżnia się na tle innych tego typu zawodów – mówi Piotr Modzelewski, dyrektor Biegu Lwa.
Dziś wiadomo już, że zapisy na rozchwytywane w całej Wielkopolsce zawody dla dzieci i młodzieży w ramach Biegu Lwa rozpoczną się 13 kwietnia. To jedna z największych imprez sportowych dla dzieci w Polsce, a do tego z charytatywnym akcentem – opłata za pakiety startowe zostanie przekazane na lokalny cel charytatywny, dlatego nie jest przesadzonym powiedzenie, że w Tarnowie Podgórnym dzieci pomagają dzieciom.
Wyjątkowe EXPO Lwa
Bieg Lwa to nie tylko bieganie. Na słynnym już EXPO Lwa na zawodników oraz ich kibiców będą czekały atrakcje podzielone na strefy tematyczne, m.in.: relaksu, sportu czy ciesząca się ogromnym zainteresowaniem strefa promocji zdrowia. Coroczny zlot foodtrucków przeniesie do Tarnowa Podgórnego smaki z różnych zakątków świata. Odbędą się również pokazy rzeźbienia w drewnie z Stihl, podczas których najlepsi zawodnicy w cięciu piłą pokażą swoje umiejętności w tej spektakularnej dziedzinie, a ich prace zostaną zlicytowane na rzecz potrzebujących dzieciaków.
Strachy na Lachy przywitają na stadionie
To już pewne! Zespół Strachy na Lachy wystąpi podczas tegorocznej edycji Bieg Lwa. To właśnie przy dźwiękach ich muzyki zawodnicy Pogoni za Lwem oraz Półmaratonu Lwa będą wbiegać na ostatni odcinek trasy na stadionie w Tarnowie Podgórnym. Będzie pięknie! Koncert będzie darmowy dla publiczności, a jego patronem jest firma Envitest.
Zapisy trwają
Zapisy oraz szczegóły dotyczące imprezy znajdują się na stronie www.bieglwa.pl. Ciekawostki i aktualności znajdziecie również na oficjalnym profilu zawodów na Facebooku.

Dodaj komentarz