Bezpiecznie zakłady bukmacherskie – jak wybrać?


Zakłady bukmacherskie w Polsce to niezwykle dynamiczny i rozwojowy rynek. W 2020 roku obroty legalnych organizatorów wyniosły ponad 7 miliardów złotych, co zapewniło ponad 800 milionów wpływu do kasy Państwa. Obecnie mamy ponad dwudziestu operatorów uprawnionych do przeprowadzania zakładów. Jakie zakłady bukmacherskie wybrać? Podpowiadamy.

Szeroki wybór

Dokładnie 23 spółki mają w tej chwili zezwolenie ministra finansów na organizację zakładów bukmacherskich przez internet. Nie oznacza to jednak, że wszyscy udostępniają serwis do obstawiania meczów. W przypadku niektórych, proces przygotowania do wielkiego otwarcia potrwa kilka lub kilkanaście miesięcy.

W rzeczywistości aktywna oferta jest prowadzona przez dziewiętnaście podmiotów. Biorąc pod uwagę dynamikę ostatnich lat oraz wyniki finansowe, ta liczba będzie się stale powiększać. Inwestorzy pojawiają się między innymi dlatego, że obszar działalności nie jest żadną „szarą strefą”, tylko legalnym i usankcjonowanym prawnie obszarem działalności.

Chętnych do gry również przybywa proporcjonalnie. Większa konkurencja to lepsze bonusy, promocje i szeroko rozumiane warunki dla graczy. Dodatkowo, wszyscy ustawicznie się rozwijają i organizują liczne akcje okolicznościowe, związane bezpośrednio ze sportem lub programami sponsorskimi.

Jak wybrać bukmachera?

Przy takiej perspektywie, nasuwa się zasadnicze pytanie: zakłady bukmacherskie jakie wybrać? Skąd mamy wiedzieć gdzie warto grać, a czego unikać? Przede wszystkim musimy skupić się na tym czego my potrzebujemy i na tej podstawie dokonać właściwego wyboru.

Zdrowy rozsądek podpowiada, żeby sprawdzić co mówią specjaliści, jak na przykład https://www.probukmacher.pl/, którzy przygotowują specjalne zestawienia na taką okoliczność. Jest także kilka obszarów i mechanizmów, które należy poznać i zrozumieć.

Przenoszenie środków bonusowych

Każdy organizator zapewni zarówno bonusy na start jak i dla regularnych graczy. Sztuka czytania ze zrozumieniem będzie tutaj niezwykle ważna. Poza hasłami na pierwszym planie, które będą dotyczyć korzyści dla nas, koniecznie powinniśmy sprawdzić warunki ich wypłaty.

Najczęściej bonusy z promocji trafiają na tak zwane konto bonusowe. Musimy mieć świadomość, jakie są wymogi, żeby przenieść środki na konto depozytowe z którego możemy dokonać wypłaty. Przeważnie będzie to wymóg kilkukrotnego obrotu po określonym kursie.

To kluczowa sprawa, ponieważ czasami może się okazać, że otrzymaliśmy sporo pieniędzy, ale nie do końca, ponieważ wymogi obrotu przerosną nasze możliwości. Szukajmy promocji z minimalnym obrotem lub w ogóle bez, jeśli na takie trafimy.

Oferta zakładów

Nigdy nie będziemy mieli problemów z dostępem do najbardziej popularnych dyscyplin oraz klas rozgrywkowych, niezależnie od tego u kogo zagramy. Piłkarska liga mistrzów i tenisowe Wielkie Szlemy będą wszędzie. Jeśli jednak interesuje nas liga japońska lub inne niszowe kierunki, warto przed podjęciem decyzji sprawdzić dostępność.

Podobnie jest w przypadku bardziej nowoczesnych rozwiązań. Counter Strike prawdopodobnie obstawimy u każdego, ale Call of Duty już nie. Pokera w grach karcianych będzie miał raczej każdy, ale Bakarata lub Wojnę, niekoniecznie. Kluczowe pytanie brzmi: co nas interesuje?

Tak samo jest z ofertą na konkretne zdarzenia. Zwycięzcę meczu wybierzemy wszędzie, ale jak wygląda sprawa z bardziej skomplikowanymi kombinacjami? To kwestie na które musimy zwracać uwagę podczas wyboru.

Zakłady Live

Część osób interesuje się obstawianiem na żywo. Jakie zakłady bukmacherskie wybrać w tym wypadku? Przede wszystkim takie, które mają szeroką ofertę i pakiet funkcji, które pomogą w grze, jak chociażby transmisje na żywo. Dostępność funkcji Cash-out, czyli zakończenia zakładu przed zakończeniem rozgrywki będzie dodatkowym atutem. Tak samo aplikacja mobilna, która będzie pomocna dla osób grających na telefonach i tabletach.

Płatności

Współczesne rozwiązania są raczej powszechne, ale jeśli chcemy zasilać konto za pomocą innych narzędzi, niż tradycyjne przelewy lub karta płatnicza, powinniśmy sprawdzić jakie są dostępne metody. Nie każdy bukmacher umożliwia realizację depozytu przez np. PayPala lub innych pośredników płatności. Warto też sprawdzić limity wpłat oraz wypłat, jeśli mamy w tym obszarze określone preferencje.

Podstawowe pytania, które trzeba sobie zadać
Bonusy Jakie warunki przyznania?
Czy wymagają obrotu?
Oferta Jaka jest dostępność dyscyplin?
Jakie są możliwe kombinacje zakładów?
Zakłady Live Jakie są funkcje panelu?
Czy są dostępne transmisje?
Czy jest opcja Cash-out?Czy jest aplikacja mobilna?
Płatności Jakie są dostępne metody?
Jakie są limity wpłat i wypłat?

Wnioski

Nie da się być najlepszym we wszystkim. Dotyczy to również legalnych bukmacherów. Każdy ma swoje mocne strony. Kluczowy jest wybór takich, na których właśnie nam zależy. Obstawianie meczów to spora frajda dla odpowiedzialnych osób, ale wybór złej oferty może zniechęcić. Warto poświęcić chwilę i sprawdzić poszczególne oferty lub zaufać ekspertom, takim jak Probukmacher.pl.

 

 

Dodaj komentarz