Beton nie musi być nudny. Panele wykonane z tego materiału doskonale podkreślą każde wnętrze


Beton architektoniczny zdobi ściany w coraz większej liczbie domów i budynków użyteczności publicznej. To niezwykle elegancki materiał, za pomocą jesteśmy w stanie nadać danej przestrzeni zupełnie nowego ducha. O popularności betonu architektonicznego wśród projektantów wnętrz i ich klientów decyduje również to, że wykonane z niego elementy można wykończyć na szereg różnych sposobów, dzięki czemu zaspokojone mogą zostać nawet najbardziej wymagające gusta. Nie jesteś przekonany? Z pewnością zmienisz zdanie po zapoznaniu się z poniższym tekstem. 

Beton architektoniczny to synonim minimalizmu w wystroju wnętrz. A przy tym daje ogromne możliwości

Beton architektoniczny tym różni się od tego „klasycznego”, że obok twardości i wytrzymałości, główną rolę grają tu dodatkowo walory dekoracyjne. Proces produkcji przebiega tak, by gotowe elementy mogły posłużyć np. jako ozdobna elewacja budynku czy wykończenie ściany domu lub mieszkania. W ostatnich latach prawdziwym hitem sprzedażowym stały się montowane na ścianach płyty wykonane z betonu architektonicznego. Minimalizm coraz śmielej wkracza w naszym kraju do myślenia o aranżacji wnętrz, nic więc dziwnego, że surowe betonowe panele zyskują coraz więcej fanów. Ktoś mógłby pomyśleć, że tak prosty w swojej budowie i formie materiał nie daje zbyt wielkiego pola do popisu w kontekście urządzania domu. Nic bardziej mylnego, bowiem z uwagi na ogromną liczbę dostępnych na rynku wariantów, płyty z betonu architektonicznego można dobrać idealnie pod kątem indywidualnych preferencji.

Betonowe panele zachwycają mnogością wzorów i wykończeń. Które będą najlepsze dla Ciebie? 

O czym mowa? Przede wszystkim o tym, że panele z betonu architektonicznego produkowane są w ogromnej gamie wzorów. Chcąc przyozdobić nimi nasz salon czy przedpokój, możemy postawić choćby na gładkie panele 2D, za pomocą których w sposób harmonijny podkreślimy obecność pozostałych elementów wystroju, np. mebli. Dla osób lubiących przyciągać uwagę gości odwiedzających domostwo, doskonałym wyborem będą natomiast płyty 3D wykończone przestrzennymi wzorami. Te ostatnie mogą być bardzo regularne, jak i cechować się wieloma załamaniami i krzywiznami. To jednak nie koniec, bowiem płyty betonowe zakupimy w różnorodnych kolorach – na przykład te o brązowej barwie perfekcyjnie sprawdzą się jako niebanalna wariacja na temat paneli wykonanych z drewna. Jeśli właśnie przystępujesz do aranżacji własnych czterech kątów i chcesz podążać za najnowszymi trendami, beton architektoniczny to materiał, który z pewnością powinieneś wziąć pod uwagę. Jeśli zdecydujesz się na zakup lub chcesz uzyskać poradę fachowców, sprawdź ofertę firmy VHCT. To pierwszy producent betonu architektonicznego w Polsce, działający w branży już od 23 lat.

Dodaj komentarz