Będą dwa bezkolizyjne przejazdy


– Dobra wiadomość! Mamy deklarację PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. o dofinansowaniu budowy wiaduktów na ulicach Lutyckiej i Golęcińskiej. Podejmuję działania, by zrealizować oba te projekty. To ważne nie tylko dla mieszkańców tej części Poznania, ale również w kontekście modernizacji trasy kolejowej Poznań-Piła i uruchomienia Poznańskiej Kolei Metropolitalnej – poinformował Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta Poznania.

Po wybudowaniu wiaduktów na ul. Golęcińskiej i Lutyckiej samochody nie będą musiały stać przed przejazdami kolejowymi.

Przebudowa ul. Lutyckiej w ciągu drogi krajowej 92, rozbudowa alei Solidarności, budowa węzłów Podolany i Koszalińska oraz wiaduktu nad linią kolejową Poznań – Piła były przedmiotem konsultacji społecznych, które odbyły się na początku tego roku.

Inwestycja, z uwagi na szeroki zakres, podzielona została na etapy realizacyjne. Pierwsze dwa obejmowały między innymi budowę wiaduktu kolejowego nad linią kolejową Poznań – Piła, przedłużenie al. Solidarności od skrzyżowania z ul. Witosa do ul. Lutyckiej, połączenie ul. Jasielskiej z ul. Lutycką oraz budowę węzłów Podolany i Koszalińska.

W wyniku konsultacji zdecydowano o włączeniu do etapu 1.2 koncepcji budowy połączenia ul. Koszalińskiej z ul. Lutycką, która umożliwi przejazd z zachowaniem wszystkich relacji (Strzeszyn – centrum, Strzeszyn – Podolany / Piątkowo, Strzeszyn – Wola i w przeciwnych kierunkach).

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

2 komentarze

  1. Misiu pisze:

    Wystarczy rzeby miasto wykupilo grunty od gluwnej po ul.krancowo wzdlurz ul.nieszawskiej z ulicami osiedlowymi os.warszawskiego i poloczyc wiaduktem kolejowym lub zrobic pod torami kolejowymi przejazd.

  2. Misiu pisze:

    Ja tu pisze prosze dac dofinansowanie budowy wiaduktuw kolejowych w pierwszej kolejnosci od ul.baltyckiej do ul.nieszawskiej loczoc z osiedlowymi drogami z trzemeszensko np.Przejazd kolejowy przez krancowo loczoc z ul.nieszawsko w poznaniu

Dodaj komentarz