Bartosz Kieliba odejdzie z Warty Poznań


– To, co wspólnie tutaj razem przeżyliśmy, ukształtowało mnie jako człowieka – mówi Bartosz Kieliba, były wieloletni kapitan Warty Poznań, który po 7,5 roku odejdzie z klubu po zakończeniu kontraktu.

Bartosz Kieliba

Dziś takich piłkarzy jak Bartosz Kieliba właściwie już nie ma. Warta Poznań była jego drugim klubem w karierze – trafił do „Zielonych” na początku 2016 roku jako 25-letni zawodnik, który wcześniej występował tylko w Jarocie Jarocin. To, co wydarzyło się później, jest gotowym scenariuszem na jedną z najlepszych opowieści w blisko 111-letniej historii Warty Poznań. Bartosz Kieliba szybko stał się podstawowym piłkarzem Warty Poznań i kapitanem drużyny, która po pół roku awansowała do II ligi, dwa lata później była już w I lidze, a po kolejnych dwóch sezonach wróciła do Ekstraklasy. Blisko 33-letni dziś piłkarz rozegrał w tym czasie 151 oficjalnych spotkań i zdobył 10 bramek – trafiał do siatki na każdym poziomie rozgrywkowym, w którym występował.

– Dla mnie i pewnie również dla kibiców Bartek Kieliba jest symbolem Warty Poznań i jej niezłomności, a zarazem twarzą ogromnych sukcesów, które stały się udziałem klubu w ostatnich latach. Takiego piłkarza, takiego człowieka każdy chciałby mieć w swoich szeregach. Nawet gdy w ostatnich miesiącach nie mógł grać z powodu urazów, był ważną postacią w szatni – podkreśla właściciel Warty Poznań, Bartłomiej Farjaszewski i dodaje: – Podjąłem decyzję, że na pewno w przyszłym sezonie żaden zawodnik nie zostanie zgłoszony do rozgrywek z numerem 5, czyli tym, z którym występował Bartosz Kieliba. Chcemy w ten sposób symbolicznie podkreślić, że z drużyny odchodzi naprawdę wyjątkowy piłkarz. To koniec pewnej epoki.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz