Autyzm w specjalistycznym Przedszkolu w Swarzędzu


27 marca w Swarzędzu zostanie oficjalnie otwarty Specjalistyczny Punkt Przedszkolny La Familia dla dzieci z autyzmem i upośledzeniem sprzężonym.

La Familia - autyzm

Dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością sprzężoną od marca mają w Swarzędzu specjalistyczną placówkę. Punkt Przedszkolny „La Familia” prowadzony przez dr Beatę Urbaniak to nowatorska pomoc dla dzieci poparta 20-letnim doświadczeniem. To także pierwsza tego typu specjalistyczna placówka dla dzieci w gminie Swarzędz.
– „La Familia” powstała w Swarzędzu dzięki pomocy władz gminy i Mirosławowi Horla. Długo szukałyśmy odpowiedniego, przyjaznego miejsca i zwyczajnej pomocy – opowiada Maria Konarska – Łuczak, dyrektor ds. administracyjnych. Pani dr Beata Urbaniak marzyła o placówce dla dzieci autystycznych, z którymi pracuje już od 20 lat. Założycielka przedszkola „La Familia” w Swarzędzu dr Beata Urbaniak ma spore osiągnięcia w pracy terapeutycznej. Wielokrotnie zapraszana jest na konferencje oraz konsultacje do dzieci w Niemczech, Austrii i Francji. W przyszłości marzy o założeniu przedszkola integracyjnego.
Nasze dzieci chcemy dobrze przygotować do zabawy i nauki z rówieśnikami oraz funkcjonowania w środowisku szkolnym – mówi dr Beata Urbaniak. Pracujemy według metod popartych badaniami naukowymi w Polsce i na świecie, i które skutecznie pomagają w terapii pracy z dziećmi.
Każde z dzieci, które trafia pod opiekę dr Beaty Urbaniak jest początkowo obserwowane w swoim domu. Dopiero na podstawie wyciągniętych wniosków budowany jest indywidualny Program Edukacyjno – Terapeutyczny. Efektem całej pracy specjalistów otwartych i przyjaznych dzieciom jest ich późniejszy rozwój. W „La Familia” będzie docelowo 11 dzieci i każde z nich zapewnione będzie miało indywidualną pracę z nauczycielem. Dodatkowym atutem przedszkola jest współpraca z kliniką Rehasol, która wspomaga doświadczeniem swoich rehabilitantów oraz zapleczem do zajęć – pływalnia i sala rehabilitacyjna.
Przy przedszkolu i klinice Rehasol powstaje Fundacja Instytutu Rehabilitacji Dziecka im. prof. Ireny Obuchowskiej – autorki uznanych prac naukowych i publikacji, która całe życie pracowała na rzecz dzieci niepełnosprawnych i nadal wspiera wszystkie działania mające na celu niesienie im pomocy.
Poświęcenie, doświadczenie, wiedza zdobyta na przestrzeni kilkudziesięciu lat i oddanie założycielki dr Beaty Urbaniak zapewniają doskonałe warunki dla dzieci, które będą uczęszczały do „La Familia”. Swarzędz może poszczycić się specjalistyczną i na najwyższym poziomie placówką dla dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną i autyzmem.
Strona internetowa „La Familia” – www.lafamilia.pl .
Marcin Wojcieszak
Fot: Kamila Szwajkowska

Dodaj komentarz