Autostradą Wolności bez opłat


W ramach uroczystości nadania Autostradzie A2 symbolicznej nazwy AUTOSTRADA WOLNOŚCI, 4 czerwca w godzinach od 17.00 do 19.00, przejazd całym odcinkiem autostrady A2 z Warszawy do granicy z Niemcami będzie bezpłatny dla pojazdów I i II kategorii (do 3,5 t dmc).

Obchody 25-lecia polskiej wolności na Autostradzie A2 uświetnią swoją obecnością Prezydenci Polski, Bronisław Komorowski i Niemiec, Joachim Gauck, którzy 4 czerwca 2014 r w Miejscu Obsługi Podróżnych Brwinów Południe, wspólnie posadzą „Dąb Wolności” i nadadzą autostradzie A2 symboliczną nazwę AUTOSTRADA WOLNOŚCI. W wydarzeniu wezmą udział także Wicepremier, Minister Infrastruktury i Rozwoju, Elżbieta Bieńkowska oraz dr Jan Kulczyk, Przewodniczący Rad Nadzorczych Spółek Autostrada Wielkopolska SA i Autostrada Wielkopolska II SA – inicjator i główny twórca autostrady A2 od Świecka do Konina.

– Przyjęliśmy z entuzjazmem inicjatywę Prezydenta RP Pana Bronisława Komorowskiego nadania autostradzie A2 symbolicznej nazwy AUTOSTRADA WOLNOŚCI. Jak pokazują wyniki plebiscytu Gazety Wyborczej, w którym autostrada A2 zdobyła najwyższe uznanie jako wydarzenie 25-lecia w Wielkopolsce, nasza autostrada kojarzy się Polakom przede wszystkim z wolnością. Dla podkreślenia rangi tego szczególnego święta, Przewodniczący Rady Nadzorczej AWSA dr Jan Kulczyk wystąpił z inicjatywą zwolnienia z opłat samochodów osobowych korzystających w tym dniu z autostrady A2 na odcinku od Konina do granicy z Niemcami. Ta decyzja pokazuje jak istotnym wydarzeniem dla Polaków są obchody 25. rocznicy pierwszych powojennych wolnych wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej, stanowiących kamień milowy dokonujących się w Polsce przemian. Symbolem tych demokratycznych przemian stała się Autostrada A2, która włączyła Polskę w sieć autostrad europejskich.”–  komentuje Zofia Kwiatkowska, rzecznik prasowy spółki Autostrada Wielkopolska SA.

Dodaj komentarz