Autobusy z internetem


„Korki, długie trasy. Dłuższe niż zwykle. Chociaż to nie główny powód. Chcemy WiFi w autobusach MPK ;-)!” – proponował autor utworzonego na facebooku profilu „WIFI w autobusach MPK”.

 

Od teraz będzie to możliwe dzięki współpracy MPK Poznań Sp. z o.o. oraz INEA, największego alternatywnego operatora telekomunikacyjnego w Wielkopolsce.
W wybranych autobusach uruchomiono mobilne hotspoty, które umożliwiają zalogowanie się do sieci przez każdego posiadacza smartfona czy tabletu. Abonenci INEA z Internetu mogą korzystać bez ograniczeń, pozostali mogą przeglądać strony przez pierwsze 15 minut podróży.

Jak to działa? Wystarczy:
1. otworzyć przeglądarkę internetową i wpisać adres dowolnej strony
2. pojawi się okienko z pytaniem: czy jesteś Abonentem INEA
a) jeśli TAK – należy wpisać swój numer IDK i hasło logowania do eBOA. Jeżeli wpisane dane są poprawne zobaczysz komunikat ‘Połączenie z siecią zakończone sukcesem’.
b) jeśli NIE – połączysz się z siecią na okres 15 minut.

Wewnątrz autobusów z mobilnymi hotspotami INEA znalazło się specjalne oznakowanie. Jako, że pojazdy nie są przypisane do konkretnej linii, codziennie będą mogły pojawić się w innej części miasta.

– Nad wprowadzeniem bezpłatnego internetu w pojazdach pracowaliśmy jeszcze zanim pasażerowie utworzyli w serwisie społecznościowym specjalny profil – przyznaje Iwona Cieślik z MPK Poznań Sp. z o.o. – Liczymy na to, że dostęp do sieci pomoże pasażerom w pozyskiwaniu większej ilości informacji, a także pomoże im zaoszczędzić czas.

Tym bardziej, że INEA nie zamierza na tym poprzestać:

– Rozwój sieci hotspotów to uzupełnienie naszej oferty internetowej, a nie tymczasowa akcja promocyjna – wyjaśnia Tomasz Zmyślny, dyrektor Generalny INEA S.A. – Mamy nadzieję, że ich mobilna odsłona spotka się z zainteresowaniem mieszkańców Poznania”.
Oprócz Internetu w pojazdach, INEA udostępnia hotspoty także w różnych częściach Poznania, a także – pilotażowo – w taksówkach. Listę miejsc, w których możesz zalogować się do sieci, znajdziesz pod adresem: http://www.inea.pl/dom/internet/hotspot-inea/

Dodaj komentarz