Autobusy dla Komornik


Zakładu Usług Komunalnych w Komornikach powiększył tabor o trzy najnowszej generacji autobusy MAN-a. Dwa  nich na kwotę ponad 1,5 mln zł sfinansowała Gmina Komorniki.

 

 

W zajezdni ZUK-u w Komornikach uroczystego przejęcia autobusów dokonano m. in. w obecności: przedstawiciela sejmiku województwa wielkopolskiego Waldemara Witkowskiego, prezesa MPK – Wojciecha Tulibackiego, władz gminnych- wójtów: Jana Brody i Aleksandra Klemczaka, Skarbnika Małgorzaty Pinczak, radnych gminy Komorniki, pracowników i kierowców ZUK. Przedstawiciel MAN-a – regionalny dyrektor sprzedaży GrzegorZ Malicki wójtowi J. Brodzie i prezesowi ZUK Dariuszowi Wójcikowi wręczył symboliczne kluczyki do autobusów, zaś proboszcz komornickiej parafii ks. Adam Skrzypczak dokonał poświęcenia nowych pojazdów.

Dział komunikacji ZUK, który powstał dwa lata po powołaniu w 1994 r. Zakładu Usług Komunalnych, dysponował wówczas 8 pojazdami. Dziś w jego dyspozycji znajduje się 30.

Niskopodłogowe, przystosowane dla osób niepełnosprawnych, dla matek z wózkami, dla osób starszych dzięki platformie wjazdowej, z klimatyzacją kabiny kierowcy, wentylacją przestrzeni pasażerskiej, skomputeryzowane, z dynamicznie wyświetlanymi tablicami i głośnikami, przez które pasażerowie są informowani o kolejnych przystankach, z urządzeniami do sprzedaży biletów, ale również i z kasą fiskalną -wożą już i obsługują pasażerów podróżujących po gminach Komorniki i Dopiewo, do Poznania i z powrotem. Łącznie na wszystkich siedmiu liniach obsługiwanych przez ZUK, w tym – trzech gminnych i czterech funkcjonujących w ramach zintegrowanej komunikacji aglomeracji miejskiej. Dotyczy to również jednej linii regularnej- specjalnej, dla przewozów pracowniczych oraz autobusów dla przewozów szkolnych.

Być może to początek wymiany komornickiego taboru, usuwania z eksploatacji wysłużonych autobusów (dzięki aukcji internetowej pozbyto się już dwóch najstarszych i ostatnich wysokopokładowych autobusów) i pozyskiwania zupełnie nowych.

Zakład Usług Komunalnych z Komornik monitoruje fundusze unijne i w najbliższym czasie postara się skorzystać z nich, by odnowić swój tabor.

 

Dodaj komentarz