Autobusem „98” do Radojewa


Od najbliższego poniedziałku (1 października) autobusy linii 98 pojadą znacznie dalej – do Radojewa. Będą jeździły co 40 minut. Większa będzie też częstotliwość kursowania „98”  do kampusu uniwersyteckiego na Morasku – poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Większa liczba autobusów na tej linii związana będzie z powrotem studentów na uczelnie Moraska, a także z przedłużeniem trasy z osiedla Różanego przez ulice: Dzięgielową i Naramowicką do Radojewa. Na ulicy Dzięgielowej utworzony zostanie przystanek „Kresowa”.

To dobra wiadomość nie tylko dla studentów, ale mieszkańców tych północnych osiedli Poznania. Dotąd przede wszystkim ci drudzy korzystali z autobusów linii 47 i 67, kursujących ulicą Naramowicką i Szelągowską do Garbar. Wprawdzie trasa ta jest krótsza do centrum miasta, ale jest stale zakorkowana przez samochody. Autobusy linii 98 umożliwią mieszkańcom Naramowic i Radojewa dojazd do trasy PST i dalej podróż szybkim tramwajem. Trasa z Radojewa do PST (stacja Szymanowskiego) wprawdzie jest okrężna, ale podróż, jeśli po drodze nie będzie zamkniętych barierek na przejeździe kolejowym, a także od razu przyjedzie tramwaj, może być nawet szybsza, niż przejazd autobusami linii 47 i 67.

 

Tekst i zdjęcia: Andrzej Świątek

1 komentarz

  1. Z Radojewa pisze:

    Suuuuuuper!!!!

Dodaj komentarz