Auto Detailing – najwyższy rodzaj troski o pojazd


Dla jednych samochód to wyłączenie środek lokomocji, ale dla miłośników motoryzacji to coś wyjątkowego. Jak zadbać o najmniejsze szczegóły w swoim aucie?

Auto Detailing to grupa czynności, dzięki którym masz szanse doprowadzić swój pojazd (samochód, śmigłowiec, samolot lub łódź) do stanu najbliższego fabrycznemu. W niemal pedantycznym podejściu do pojazdów nie chodzi tylko o ich umycie i wysprzątanie. Niektórzy ceremonialnie parzą herbatę lub kawę, a inni w podobny sposób podchodzą do pracy z krążownikami szos. Wieloetapowy proces, który składa się z różnych technik czyszczenia wnętrza i karoserii, a także konserwacji i korekty lakieru należy odpowiednio zaplanować. Na Auto detailing Poznań, znaleźć można wiele przydatnych informacji na ten temat.

Detale, które mają znaczenie

Wiemy już, że podejście detailingowe to zespół czynności, które wykonywane są z dużą dokładnością i troską o pojazd. Wśród tego rodzaju operacji wyróżnić można mycie, pielęgnację wnętrza i korektę lakieru. Pierwszy proces polega na usunięciu zanieczyszczeń oraz skrupulatnym pozbyciu się osadów i naleciałości z karoserii, felg czy opon. Inspekcja dotyczy także komory silnika, do której warto zajrzeć.

Wnętrze to odpowiednik salonu w domu. Chcemy czuć się w nim komfortowo, a gdy przypadkiem będziemy chcieli kogoś podwieźć, nie będzie konieczne chowanie rzeczy „pod dywan”. Wszystkie kratki, podłoga i sufit, a także tapicerki są skrupulatnie czyszczone. Na tym etapie usuwane są plamy i zabrudzenia, a także kurz oraz innego rodzaju brud.

Większość osób nie będzie miała okazji zajrzeć do wnętrza i skorzystać z jego dobrodziejstw. W związku z tym ważne jest, aby odpowiednio zadbać również o wygląd zewnętrzny samochodu. Dzięki temu pojazd będzie wyróżniał się na drodze. Jednym ze skutecznych zabiegów poprawiających estetykę samochodu, jest korekta lakieru. Analiza powłoki, jej wad i uszkodzeń pozwala na pozbycie się zarysowań oraz wgnieceń. Po takim zabiegu na całą karoserię aplikuje się powłokę chroniącą lakier.

Jak wygląda proces auto detailingu?

Na początku przeprowadza się oględziny, których celem jest znalezienie wszystkich wad i usterek, o których nawet klient mógłby nie wiedzieć. Następnie ustalany jest zakres prac, ich wycena, a następnie zespół ekspertów przystępuje do pracy. Poszczególne etapy, przedstawione wcześniej złożone są z wielu elementów. Wśród nich można wyróżnić zabezpieczenie fragmentów pojazdu, które nie powinny ulec zamoczeniu, czy dekontaminacje, czyli usunięcie najtrudniejszych zanieczyszczeń pozostałych po procesie mycia. Każdy etap auto detailingu jest bardzo drobiazgowy, a precyzja przekłada się na jakość i trwałość prac.

Najważniejsze efekty to:

– świetna prezentacja pojazdu

– wysoki komfort użytkowania

– przedłużenie żywotności samochodu

– poprawa bezpieczeństwa

– usunięcie śladów eksploatacji

– zwiększenie wartości rynkowej.

Troska o samochód ma swoje uzasadnienie. Przede wszystkim to dłuższa żywotność pojazdu, lepszy wygląd, a także możliwość uzyskania wyższej ceny przy sprzedaży. Auto detailing to rozwiązanie dla osób, które chcą w najlepszy sposób zatroszczyć się o swoje cacko.

Dodaj komentarz