Atrakcje na Placu Wolności


Od 16 czerwca na Placu Wolności działa trzynaście punktów z jedzeniem i piciem, które swoje stacjonarne lokale mają w rejonie przebudowanego Starego Rynku.

– To trzynastu restauratorów ze Starego Rynku, którzy przenieśli swoje ogródki na Plac Wolności. Stworzyli oni specjalną kartę menu, dzięki czemu można zasmakować całą kuchnię świata np hiszpańską, włoską, meksykańską, amerykańską, japońską, no i naszą rodzimą polską – informuje Anna Dorna, koordynatorka strefy gastronomicznej na Placu Wolności.

Strefa ma działać do 9 października i będzie otwarta codziennie w godz. 12-21. Wyjątkiem mogą być dni z ekstremalną pogodą (opady/upał).

Dodatkowo została uruchomiona odrestaurowana 100-letnia piętrowa karuzela wenecka. Będzie ona biletowana, a działać będzie od godz. 12 do 21.

Program kulturalny

– Strefa gastronomiczna nie była kompletna, gdyby nie zadbanie przez Estradę Poznańską o ofertę kulturalną – zaznacza Mariusz Wiśniewski.

– Zapraszamy ludzi w różnym wieku. W piątki na scenie będą odbywały się się koncerty. Z kolei w niedzielę przygotowany został program dla najmłodszych ze spektaklami. Będą też rozmaite warsztaty i wydarzenia organizowane przez ngo’sy. Lato także czas kina plenerowego. My proponujemy „Kino czarno-białe – zaprasza Małgorzata Kempa, dyrektorka Estrady Poznańskiej.

17 czerwca odbył się pierwszy koncert na Placu Wolności. Wystąpił wówczas Adam Nowak znany z zespołu Raz Dwa Trzy. W najbliższym czasie zagrają m.in. Biff, Agata Karczewska, Bez i Smutne piosenki. Na placu Wolności nie zabraknie też warsztatów dla dzieci, nauki tańca, slamów poetyckich, czy silent disco. W lipcu odbędą się tam wydarzenia z okazji 15. edycji festiwalu ANIMATOR – kwalifikującego do Oscara Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych. Wstęp na większość wydarzeń będzie bezpłatny.

Program atrakcji znajduje się na stronie Estrady Poznańskiej. RB

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz