Atrakcje na Placu Wolności


Miasto Poznań i Estrada Poznańska zapraszają na wydarzenia kulturalne w samym centrum stolicy Wielkopolski. Przez ponad trzy miesiące na Placu Wolności będzie można posłuchać koncertów, obejrzeć spektakle dla najmłodszych i pokazy filmowe lub pojeździć na historycznej karuzeli. Będzie też coś można zjeść lub wypić w jednym z kilkunastu punktów gastronomicznych, które swoje stałe lokale mają na Starym Rynku.


– Zapraszamy do odwiedzania Placu Wolności, który w tym sezonie wyjątkowo nie został przekształcony nie tylko w centrum kultury, Jak już wcześniej zapowiadaliśmy powstał tu również strefa gastronomiczna, którą przygotowali restauratorzy ze Starego Rynku – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania

Na Starym Rynku trwa przebudowa, dzięki której odnowiona zostanie infrastruktura podziemna, a sama płyta rynku będzie równa. Przez toczące się prace restauratorzy nie mogą obecnie wystawić tam ogródków. Alternatywą na lato jest postawienie stoiska na placu Wolności. Możliwość prowadzenia takiego miejsca otrzymał każdy właściciel lokalu z rejonu Starego Rynku, który wyraził chęć we wskazanym przez Estradę Poznańską terminie.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz