Andrzej Piaseczny: – Przestałem odkładać życie na później


Poniżej rozmowa z Andrzejem Piasecznym – piosenkarzem, który dzisiaj wieczorem wystąpi w Dopiewie podczas Dni Gminy. Patronat medialny sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

Co usłyszy publiczność na Pana koncercie w Dopiewie?

– Publiczność usłyszy to na co czeka. Z pewnością będzie przebojowo. Mam wrażenie, że przez 30 lat udało mi się napisać kilkanaście takich piosenek, które cały czas pozostają w ludzkiej pamięci. Letnie koncerty to takie, podczas których gra się najbardziej rozpoznawalne piosenki. W 90. procentach czas koncertów wypełnią piosenki dobrze publiczności znane – takie, które publiczność będzie mogła zaśpiewać z pamięci.

Jakie będą koncerty jesienne w ramach trasy związanej z nową płytą?

– Rok po wydaniu płyty z nowym materiałem, jedziemy w trasę pod tym samym tytułem. Taką mamy tradycję. Tym razem, ze względu na pandemię, czekaliśmy dłużej. Jesienią zagramy wszystkie piosenki z nowej płyty plus najbardziej znane przez moją publiczność. Ostatnia płyta jest trochę bardziej energetyczna od wcześniejszych, więc z całą pewnością będzie to quasi-taneczny  koncert. Zaśpiewam piosenki nadające się do tańca i będę starał się namówić publiczność, żeby podczas koncertu tańczyła.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz