Andrus zaśpiewa na Zamku


To będzie prawdziwa perełka na zakończenie wakacji i rozpoczęcie roku szkolnego. Z koncertem na Dziedzińcu Różanym wystąpi 1 września Artur Andrus. Jego płyta pt. „Myśliwiecka“ znajduje się od wielu miesięcy na czele listy przebojów.

 

Artur Andrus to artysta multimedialny. Na co dzień redaktor trójkowej „Powtórki z rozrywki”, co tydzień gospodarz spotkań w warszawskiej „Piwnicy pod Harendą”, poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy, komentator „Szkła kontaktowego”, a także laureat konkursu „Mistrz Mowy Polskiej”.

Myśliwiecka to nazwa ulicy w Warszawie, przy której znajduje się radiowa „Trójka”, i tytuł płyty, na której Artur Andrus śpiewa swoje piosenki, a wśród nich: „Ballada o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie” (stworzona z okazji 1500. wydania Listy Przebojów radiowej Trójki), „Cieszyńska”, „Glanki i pacyfki”. Album zaledwie trzy tygodnie po premierze otrzymał status Złotej Płyty, a „Piłem w Spale, spałem w Pile” i „Glanki i pacyfki” przebojem wdarły się na Listę Przebojów Programu III.

W koncercie promującym album „Myśliwiecka” znajdą się również anegdoty, komentarze i wiersze napisane ze swoistą finezją i szczyptą pobłażliwej ironii – oczywiście jak najpiękniejszą polszczyzną.

Arturowi Andrusowi towarzyszy czterech muzyków: Wojciech Stec – fortepian, Łukasz Poprawski – saksofon, Łukasz Borowiecki – kontrabas, Paweł Żejmo – perkusja.

Bilety w kasie CK Zamek w cenie 60 zł (do 20.08.) i 70 zł (od 21.08.)

Dodaj komentarz